تشکلهای دانشجویی باید ضمن ایجاد گفتمان فضای پرسشگری را فراهم کنند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   07 دی 1391-27 December 2012بازدید 811
تشکلهای دانشجویی باید ضمن ایجاد گفتمان فضای پرسشگری را فراهم کنند


مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تشکل‌ها باید ضمن ایجاد گفتمان در درون فضای دانشگاه، فضای پرسشگری و مطالبه‌گری را در جهت حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی فراهم آورند.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی اکبری در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین (پیشوا) که روز گذشته به مناسبت فرارسیدن 9 دی صورت گرفت طی سخنانی با اشاره به تاثیر تغییرات در ساختار مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: فضای جدیدی که در ساختار مدیریتی دانشگاه آزاد شکل گرفته امروز موجب نشاط و پویایی در تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شده است به طوری که در حال حاضر 104 هزار نفر در تشکل‌های دانشجویی و اساتید این دانشگاه فعالیت دارند.

وی با اشاره به اهمیت تشکل های دانشجویی و رسالت آنان گفت: تشکل های دانشجویی نباید مصلحت‌اندیش باشند و همواره باید روحیه پرسشگری و مطالبه‌گری خود را حفظ کنند.

مدیر کل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی بیان داشت: تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی نباید رویه تک صدایی به خود بگیرد بلکه باید به صورت چند صدایی و با استفاده از علایق و سلایق متفاوت، افکار و دیدگاه‌های مختلف دانشجویی را در محیط دانشگاه و در راستای حفظ و گسترش دستاوردهای انقلاب اسلامی و تعمیق بینش اسلامی و بصیرت ولایی بکار گیرند.

وی گفت: امروز قریب به 800 تشکل سیاسی و هیئت مذهبی از دانشجویان و اساتید در داخل دانشگاه مشغول به فعالیت می باشند.

وی تاکید کرد: تشکل‌ها باید ضمن ایجاد گفتمان در درون فضای دانشگاه، فضای پرسشگری و مطالبه‌گری را در جهت حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی فراهم آورند.

اکبری در پاسخ به پرسش نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین (پیشوا) به ارائه تعریفی از جنبش دانشجویی پرداخت و گفت: جنبش دانشجویی دارای گفتمان واحدی است، وقتی این گفتمان در چارچوب انقلاب اسلامی و زیر پرچم ولایت مطلقه فقیه باشد جنبش دانشجویی را به جنبش لله تبدیل می کند؛ گفتمانی که منشاء آن منویات مقام معظم رهبری است و بر محور ولایت‌مداری و حفظ حرمت خون شهدا و آرمان های امام راحل(ره) حرکت می‌کند.

وی ادامه داد: ایجاد فضایی پر از امید و همدلی و با نشاط سیاسی در دانشگاه باید توسط جنبش‌های دانشجویی شکل بگیرد که در این میان نقش بسیج دانشجویی و تشکل‌های دانشجویی بسیار حائز اهمیت است.

مدیر کل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نباید چند گروه مقابل یکدیگر بایستند به طوری که پازل دشمن را تکمیل کنند. بعضا میان تشکل ها در دانشگاه اختلاف نظرهایی وجود دارد؛ در این صورت باید فضایی برای گفتگو و مناظره میان این گروه‌ها در دانشگاه ایجاد شود تا گفتمان درون دانشگاهی از بدنه دانشجویی شکل گیرد.

وی تصریح کرد: اگر توانستیم در فضای دانشگاه یک روحیه همدلی، همکاری، هماهنگی و گفتمان سازی را در جهت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 فراهم کنیم، موفق خواهیم بود.

مدیرکل تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امروز سیاست دبیرخانه مرکزی تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی برنامه محوری در تشکل ها دانشجویی است.دانشجو گفتمان سیاسی دانشجویان فضای سیاسی

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها