تمدید مهلت ثبت نام عمره حوزه‌های علمیه خواهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   18 بهمن 1391-06 February 2013بازدید 1423تمدید مهلت ثبت نام عمره حوزه‌های علمیه خواهرانمهلت ثبت نام عمره حوزه‌های علمیه خواهران تا 24 بهمن ماه جاری تمدید شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، پیش از این یازدهم تا چهاردهم بهمن‌ماه به عنوان زمان ثبت نام متقاضیان تشرف از طریق سهمیه حوزه‌های علمیه خواهران تعیین شده بود که با توجه به اینکه تعدادی از طلاب در این تاریخ و تعطیلات میان ترم به سر می بردند، مهلت ثبت نام تا 24 بهمن ماه تمدید شد.
براین اساس و به به دلیل کاهش سهمیه حوزه‌های علمیه خواهران به 600 نفر، متقاضیان در مدارس ثبت نام و در صورتی که تعداد متقاضیان در هر مدرسه بیش از ظرفیت ثبت نامی باشد لازم است بین متقاضیان در مدرسه قرعه کشی و افراد به تعداد ظرفیت اعلامی به مدرسه به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران معرفی شوند.

در همین حال پس از وصول مشخصات به معاونت فرهنگی- تربیتی حوزه‌های علمیه خواهران و بررسی آنها، اسامی در قرعه کشی شرکت داده و پس از آن، نفرات اصلی و ذخیره به مدارس اعلام می‌شود.

از آنجایی که مطابق قوانین عربستان خانم‌های زیر 45 سال نمی‌توانند به تنهایی به عمره مشرف شوند لذا تنها طلاب، اساتید، کادر و دانش‌آموختگان متأهل به اتفاق همسر می‌توانند ثبت نام و معرفی شوند.

اعزام عمره‌گزاران حوزه‌های علمیه خواهران امسال به دو شکل ساماندهی شده است به نحوی که 2 کاروان متمرکز متشکل از عمره‌گزاران حوزه‌های علمیه خواهران تشکیل می‌شود و سایر دارندگان سهمیه عمره به همراه کاروان‌های عادی مشرف خواهند شد.

تاریخ تشرف این دو کاروان اردیبهشت ماه سال آینده خواهد بود و ایستگاه پروازی این دسته از عمره‌گزاران نیز تهران اعلام شده است.

همچنین این دسته از عمره‌گزاران حوزه‌های علمیه خواهران می‌توانند یک فرزند بالای دو سال نیز به همراه ببرند، اما امکان اعطای سهمیه برای فرزندان بالای دو سال در کاروان‌های عادی وجود ندارد. در صورت بالا بودن تقاضای همراهی فرزند بالای دو سال، بین متقاضیان همراهی فرزند نیز قرعه کشی خواهد شد.

در این راستا افرادی که از طریق کاروان‌های عادی به عمره مشرف می‌شوند لازم است در کاروان‌هایی ثبت نام کنند که تا قبل از ماه مبارک رمضان به عمره مشرف می‌شوند.

براساس اعلام مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران هزینه ثبت نام عمره 22 میلیون ریال تا 24 میلیون ریال برآورد شده و تاکنون با اعطای تسهیلات بانکی به عمره‌گزاران موافقت نشده است اما رایزنی‌ها همچنان در حال انجام است و در صورت به نتیجه رسیدن پیگیری‌ها، میزان و نحوه استفاده از آن اعلام خواهد شد.
ثبت نام عمره عمره دانشجویی حوزه علمیه خواهران

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها