تخصيص بخشی از زكات ساليانه پس از مشورت با مرجع تقليد به حمايت از دانشجويان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   07 فروردین 1392-27 March 2013بازدید 1026تخصيص بخشی از زكات ساليانه پس از مشورت با مرجع تقليد به حمايت از دانشجويان

گروه اجتماعی: رئيس صندوق قرض الحسنه دانشجويان جهاد دانشگاهی با پيشنهاد اختصاص بخشی كه زكات ساليانه به عنوان كمك به دانشجويان تصريح كرد: علاقه مندان می‌توانند پس از مشورت با مراجع تقليد خود، بخشی از وجوهات خود را به حمايت از دانشجويان اختصاص دهند.

نيستانی، رئيس صندوق قرض الحسنه دانشجويان جهاد دانشگاهی در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) اين مجموعه را نهادی مردمی خواند كه به همت اعضای هيئت علمی دانشگاه‌ها و برخی خيران شكل گرفته است و طی سال گذشته هزار و ۱۶۳ فقره وام در اختيار دانشجويان قرار داده است.

وی با اشاره به اينكه ميزان متقاضيان وام دانشجويی بيش از حد امكانات و منابع مالی صندوق قرض الحسنه دانشجويان است، اظهار كرد: حمايت از دانش و پژوهش هميشه از جمله مباحثی بوده است كه در ديدار با علما و روحانيون مطرح كرده‌ايم و مورد حمايت جدی اين افراد نيز قرار گرفته است و معتقد هستند كه خيران می‌توانند نيات خير خود را در زمينه حمايت از دانشجويان صرف كنند.

نيستانی با پيشنهاد اختصاص بخشی كه زكات ساليانه به عنوان كمك به دانشجويان از سوی افراد مختلف تصريح كرد: علاقه مندان می‌توانند پس از مشورت با مراجع تقليد خود پس از پايان سال مالی شرعی خود بخشی از وجوهات خود را به حمايت از دانشجويان اختصاص دهند.

وی از علما و روحانيون درخواست تا مردم را به سوی كمك به دانشجويان سوق دهند و گفت: بسياری از مراجع در اين زمينه نقش آفرينی جدی داشته‌اند و می‌توانند عموم مردم را به سمت اين كار خداپسندانه كه مايه بركت زندگی می‌شود نيز دعوت كنند.


زكات ساليانه مرجع تقليد حمايت از دانشجويان

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها