دانشجویان علوم پزشکی ایران و تهران نگران نباشند و اختیار دانشجویان در انتخاب دانشگاه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   20 فروردین 1392-09 April 2013بازدید 902
دانشجویان علوم پزشکی ایران و تهران نگران نباشند و  اختیار دانشجویان در انتخاب دانشگاه


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشجویان علوم پزشکی در حال آموزش در دانشگاه علوم پزشکی تهران، مختارند که در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهند و یا به دانشگاه علوم پزشکی ایران بروند.

زپرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد حسن طریقت منفرد امروز سه شنبه در حاشیه گردهمایی توسعه برنامه پزشک خانواده با رویکرد اصلاح نظام سلامت که در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، اظهارداشت: دانشجویان کاملا اختیار دارند که دانشگاه خودشان را انتخاب کنند.

وی افزود: دانشجویانی که برای تهران بودند بر اساس نمره خودشان دانشگاه اول کشور را انتخاب کرده اند. آنهایی که دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده اند، بر اساس منطق اگر بگویند برگردند، نباید شاکی باشند. ولی ما این حق را به آنها می دهیم که اگر می خواهند در دانشگاه علوم پزشکی تهران بمانند.

وزیر بهداشت در خصوص ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی تهران برای پذیرش دانشجویان پردیس همت نیز گفت: از آنجا که برخی امکانات دانشگاه علوم پزشکی تهران به دانشگاه علوم پزشکی ایران منتقل می‌شود، ممکن است امکانات محدود شود و دانشجویان مشکل پیدا کنند که این طبیعی است. اما بدانیم این موضوع را که دانشگاه تهران زمانی با امکانات کمتر تعداد دانشجویان بیشتری داشته است، بنابراین مشکلی پیش نخواهد آمد.

طریقت منفرد با اشاره به مباحثی نظیر پذیرش دانشجوی میهمان از سوی دانشگاهها، ادامه داد: از طرف دیگر این موضوع در تمام دنیا مرسوم است یک موسسه آموزشی نیرو پذیرش می‌کند و از یک موسسه آموزشی دیگر کمک می‌گیرد در واقع از این موضوع هم می‌توانیم استفاده کنیم.

وی افزود: همچنین دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان می‌کند که خوشحال است که دانشجوها سر جایشان باشند و در همان‌جا آموزش ببینند. دانشگاه علوم پزشکی ایران و اساتید آن دوست ندارند آموزش از آنها گرفته شود و با انگیزه کامل آموزش‌ها را ارائه خواهند داد.

وزیر بهداشت در ادامه از اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای پذیرش دانشجویان تهران خبر داد و گفت: از لحاظ علمی و منطقی کوچک‌ترین نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: در مجموع امکانات دانشگاههای علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی بر اساس نیاز دانشجویان بدون مسائل بوروکراسی در اختیار آنها قرار می‌گیرد و اختیار انتخاب محل دانشگاه، با خود دانشجو خواهد بود و دانشگاه مورد وثوقشان، مدارکشان را ارائه خواهد داد.


اخبار دانشجویی دانشجویان دانشجویان علوم پزشکی

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها