پذيرش 2هزار و 478نفر در آزمون دستياري

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / آزمونارسال شده در   30 خرداد 1390-20 June 2011بازدید 1804


دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصصي با اشاره به جزئيات پذيرش دستيار در آزمون دوره سي و هشتم گفت: 2 هزار و 478 نفر در اين دوره از آزمون پذيرفته شدند و ظرفيت پذيرش نسبت به سال گذشته تغييري نداشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سيداميرمحسن ضيايي در جمع خبرنگاران با اعلام اين خبر افزود: نتايج آزمون دستياري دوره سي و هشتم ساعت 22 روز دوشنبه 30 خرداد در سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي منتشر مي شود و داوطلبان مي توانند با کد رهگيري از نتيجه آزمون مطلع شوند.

81 درصد داوطلبان دستياري در سهميه آزاد پذيرفته شدند

وي افزود: 2 هزار و 478 نفر در مجموع پذيرفته شده اند و با توجه به اينکه امسال اولين سال اجراي قانون برقراري عدالت آموزشي بود از اين تعداد 81 درصد افراد در سهميه آزاد پذيرفته شده اند و حدود 6 درصد در سهميه رزمندگان و ايثارگران پذيرفته شده اند. 181 نفر در مازاد مناطق محروم و 38 نفر بر اساس قانون تسهيلات ادامه تحصيل استعداد درخشان در اين دوره از آزمون پذيرفته شدند.

ضيايي يادآور شد: ثبت نام دستياران پذيرفته شده از تاريخ 18 تا 29 تيرماه سال 90 صورت مي گيرد و شروع دوره دستياري اول شهريور 90 است و تنها گروهي از دانشجويان سال آخر پذيرفته شده که مشمول طرح استعداد درخشان و قانون تسهيل ازدواج هستند از اول مهرماه آموزش خود را آغاز مي کنند.

شرايط انصراف دهندگان براي آزمون دوره بعد

وي خاطرنشان کرد: پذيرفته شدگاني که پيش از آغاز مهلت ثبت نام نسبت به اعلام انصراف خود اقدام کنند از آزمون سال 91 محروم نمي شوند اما در غير اين صورت حق شرکت در آزمون دوره بعد را ندارند.

قائم مقام معاونت آموزشي وزارت بهداشت درباره ميزان اعتراضات به آزمون دستياري دوره سي و هشتم گفت: اعتراض به اين آزمون در زمان اعلام نتايج اوليه بسيار محدود بود و تنها تغيير مختصري در کليد آزمون داشتيم.

پاسخ به اعتراض برخي از داوطلبان درباره طولاني شدن روند اعلام نتايج نهايي آزمون دستياري

وي درباره اعتراض برخي از داوطلبان درباره طولاني شدن روند اعلام نتايج نهايي آزمون دستياري گفت: اين آزمون را با دقت بسيار زيادي اجرا کرديم و زمان بسيار زيادي صرف شد تا نهايت دقت صورت گيرد. همچنين نتايج بدست آمده در دوره هاي متفاوتي مورد ارزيابي قرار گرفت و پس از حصول نتيجه يکسان تصميم به اعلام نتايج گرفتيم.

ضيايي درخصوص امکان جابجايي در دوره دستياري و آگهي هاي جابجايي که در سطح دانشگاهها پخش مي شود، گفت: جابجايي در دوره دستياري ممنوع است و يک دستيار هم به راحتي نمي تواند انتقال پيدا کند. انتقال شرايطي مثل کفالت يا بيماري را دارد و بسيار سخت انجام مي شود.

جابجايي در دوره دستياري ممنوع است

وي افزود: به پذيرفته شدگان پيشنهاد مي شود که در فکر انتقال نباشند و اگر در محيط دانشگاهها نيز آگهي هايي پخش مي شود دانشگاهها بايد به عنوان يک تخلف با آن برخورد کنند و حساس بوده و اجازه ندهند اين جو ايجاد شود. دستيار با دانشجو متفاوت است و شرايط انتقال ندارد.

آگهي هاي جابجايي در سطح دانشگاهها تخلف محسوب مي شود

دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصصي اظهار داشت: با توجه به تغييرات آزمون دستياري در سال 91، تغييراتي در زمينه انتخاب رشته صورت مي گيرد که از آن جمله امکان انتخاب رشته محل در 5 رشته محل محدود مي شود و با توجه به تغيير ضريب هاي دروس امتحاني، امکان انتخاب رشته برحسب علاقمندي افزايش مي يابد.

وي درباره تغيير زمان آزمون دستياري دوره سي و نهم يادآور شد: هر ساله آزمون در دو ماه پاياني سال بهمن يا اسفند برگزار مي شد که اين مسئله با توجه به متغير بودن آب و هوا مشکلاتي را براي حضور هيئت هاي بورد تخصصي و طراح سئوال ايجاد مي کرد از اين رو تصميم گرفته شد که زمان آزمون به فروردين 91 منتقل شود.

پاسخگويي به اعتراضات احتمالي داوطلبان آزمون دوره سي و هشتم از روز سه شنبه 31 خرداد ماه

ضيايي درباره پاسخگويي به اعتراضات احتمالي داوطلبان آزمون دوره سي و هشتم گفت: همکاران دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي و تخصصي از روز سه شنبه 31 خرداد ماه در محل وزارت بهداشت آماده پاسخگويي به اعتراض به نتيجه نهايي هستند و فرم هايي در اين زمينه تهيه شده است که اگر داوطلبي نسبت به نتيجه نهايي آزمون خود اعتراض داشته باشد، مي تواند آن را تکميل کند.


آزمون دستياري

اعلام جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ثبت‌نام از۱۸مهر آغاز می شود

برگزاری آزمون طرح «تربیت دانشجو معلم صحیح‌خوانی قرآن کریم» در پایان مهر ماه

آغاز ثبت نام آزمون زبان وزارت علوم از ساعت ۱۰ امروز

مهلت ثبت نام آزمون اختصاصی ارشد و دکتری آزاد تا 16 مرداد

انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد از یکشنبه آغاز می‌شود

انتشار سوالات و جزئیات کلید آزمون EPT دانشگاه آزاد

انتشار دفترچه انتخاب رشته عملی آزمون سراسری از امروز

زمان برگزاری آزمون‌ جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج

جزئیات آزمون کاردانی به کارشناسی در سال ۹۵

آزمون واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد جمعه

تغییرات آزمون دستیاری در سال آینده

آگهی ثبت نام آزمون متقاضیان کارشناسی رسمی دادگستری

کلید واژه های آزمون نظام مهندسی

ثبت‌نام آزمون ادواری سنجش مهارت سال 93

بسته آموزش از راه دور نظام مهندسی برق جهت ورود به حرفه مهندسان ویژه مهندسان برق

اخبار روزنامه ها