وحدت بركت آفرين است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   01 امرداد 1390-23 July 2011بازدید 1139پدر علم تحليل پوششي داده ها:
وحدت بركت آفرين است

فيروزكوه- پدر علم تحليل پوششي داده ها با تاكيد بر اينكه وحدت بركت آفرين است، گفت: هيچ مقاله تكان دهنده اي در دنيا يافت نمي شود مگر اينكه چند نفر با هم روي آن كار كرده باشند و بزرگترين دانشمندان جهان به تنهايي بيشتر از 24 مقاله ندارند.
وحدت بركت آفرين است
'غلامرضا جهانشاه لو' عصر چهارشنبه در سومين كنفرانس ملي تحليل پوششي داده ها در سالن همايش هاي 'شهيد آويني' دانشگاه آزاد اسلامي فيروزكوه با بيان اينكه به هيچ عنوان قادر به بيان موفقيت هايم نيستم و نمي دانم چطور شكر آنرا به جاي آورم، اظهار داشت: رمز اصلي موفقيت من در اتكال به خدا و انجام كار براي رضاي خدا بوده است.

وي با اشاره به كلامي از مولاي متقيان حضرت اميرالمؤمنين علي (ع) كه 'بعد از تقواي الهي نظم داشته باشيد'، تصريح كرد يكي از دلايل موفقيت من در زندگي و عرصه علم و دانش، داشتن نظم در همه امور است.

وي خطاب به اساتيد و دانشجويان با بيان اينكه سخاوت علمي داشته باشيد و از آموختن آنچه مي دانيد دريغ نكنيد، اظهار داشت: آموختن، به شما قدرت علمي مي دهد و تعامل علمي با ديگران ايجاد مي كند.

عضو هيات علمي دانشگاه تربيت معلم با بيان اينكه علم تحليل پوششي داده ها را براي شناخت واحد هاي ناكارآمد و دادن الگوي صحيح به آنان مورد استفاده قرار مي دهيم، افزود: چه خوب است كه در زندگي به دنبال الگويي باشيم كه مريد او باشيم و همه دستورات او را با هم اجرا كنيم.

وي با بيان اينكه كار ما الگويابي است، خاطرنشان كرد همه مدل ها، تحليل ها و دسته بندي ها در اين عرصه در مورد همين مساله است.

دانشمند برجسته علم تحليل پوششي داده ها خاطرنشان كرد بزرگان علم و ادب همواره در خدمت اساتيدشان بودند و كساني كه از اساتيد خود دور بيفتند به عنوان دانشمنداني مستعد، توفيقات خوبي كسب نمي كنند.

جهانشاه لو با ذكر چند نكته از تجربيات 42 ساله تدريس در دانشگاه هاي مختلف، گفت: همواره با انسان ها طوري برخورد نماييد كه در شان خودتان باشد و در زندگي هيچگاه مايوس و نااميد نباشيد.

عضو هيات علمي دانشگاه تربيت معلم با اشاره به آخرين وصيت امام حسين (ع) در صحراي كربلا به امام سجاد (ع)، تصريح كرد در زندگي خود مواظب باشيد تا ظلمي بر كسي كه هيچ پناهي به جز خدا ندارد وارد نشود.

وي ادامه داد: همه دانشجويان من از سه ويژگي برجسته مغز پر، دست عدالت و چشم پاك برخوردارند و با بزرگ شمردن افراد، هيچكس را تحقير نمي كنند.


وحدت بركت آفرين است

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها