اعتراض دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بهشتی به بد‌حجابی در یک همایش دانشگاهی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   22 اردیبهشت 1391-11 May 2012بازدید 2218
اعتراض دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بهشتی به بد‌حجابی در یک همایش دانشگاهی


جمعی از دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در اعتراض به وضع نامناسب پوشش متصدیان غرفه‌های تجهیزات پزشکی همایش NICU بیانیه‌ای صادر کردند.
به گزارش فارس، جمعی از دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در اعتراض به وضع نامناسب پوشش و آرایش متصدیان غرفه‌های تجهیزات پزشکی همایش NICU که به مدت سه روز در این دانشکده برگزار شد، بیانیه‌ای صادر کردند.

البته قرار بود دانشجویان در اعتراض به پوشش نامناسب متصدیان غرفه‌ها تجمع اعتراض‌آمیزی برگزار کنند که به دلیل پیگیری مسئولان دانشگاه، دانشجویان از برگزاری تجمع منصرف شده و بیانیه‌ای صادر کردند و خواستار عدم وقوع چنین مسائلی در محیط‌های دانشگاهی شدند.

براساس این گزارش، متن بیانیه دانشجویان به شرح ذیل است:

"قوام اصلی دانشگاه به استاد و دانشجوست که پایه‌ای برای آینده کشور محسوب می‌شود. دانشگاه جهت‌دار و دینی و به شدت متمایل به ارزش‌های اسلامی و انقلابی است. محیط دانشگاه باید اسلامی باشد." (امام خامنه‌ای)

سپاس خدای را که برای دومین بار در طول 6 ماه جاری افتخار میزبانی همایش بزرگ NICU نصیب دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی گردید و سپاس از همه اساتید بزرگواری که هفته‌هاست سخت کوشانه مشغول برگزاری هرچه بهتر این همایش‌اند.

از مهمترین اهداف برگزاری این همایش، روزآمد کردن دانش و عملکرد پزشکان و پرستاران در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان می‌باشد و جهت نیل به این هدف زمینه‌های متنوع رقابت‌های علمی بین شرکت کنندگان محترم این همایش به مسند اجرا گذاشته شده است که ایجاد فرصت عرضه و رقابت برای شرکت‌های تجهیزات پزشکی یکی از این زمینه‌هاست که متاسفانه برخی از این شرکت‌ها به جای استفاده از این فرصت جهت عرضه و رقابت کالاهایشان و کمک به بالا بردن بار علمی همایش توسط عرضه مانکن‌های بی‌حجابی و رواج فرهنگ غربی، از مانتو قرمز و کراوات غربی مآبانه گرفته تا توهین به اساتیدی که حاضریم جانمان را فدایشان کنیم به ایجاد فضای ضدارزش و ضداسلام در دانشگاه، این مهد علم و ادب، این کانون تربیت نخبگان جامعه پرداختند و با حضورشان در این مکان مقدس فضای دانشکده را به تشویش و ناآرامی کشاندند.

امروز ما دانشجویان مسلمان دانشکده پرستاری و مامایی ضمن اعلام حمایت از محتوای علمی این همایش و تشکر از زحماتی که اساتید بزرگوارمان برای برگزاری هرچه بهتر این همایش متقبل شدند خواستار آنیم که از این پس مسئولین محترم دانشگاه و دانشکده و مسئولین برگزاری همایش‌های مختلف در سطح دانشگاه قبل از برگزاری هر برنامه‌ای تمامی شرایط و ضوابط اخلاقی و دینی و رعایت عرف دانشگاه رابرای شرکت کنندگان ملزم نمایند و از غرفه داران شرکت‌های تجهیزات پزشکی که در حاشیه همایش کنونی قرار دارند خواستاریم که حکم ادب را درنظر گرفته و عرف میزبان و محیط علمی دانشگاه را رعایت کنند.


اعتراض دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بهشتی بد‌حجابی همایش دانشگاهی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها