دانشگاه های پیشتاز در آموزش مجازی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه مجازیارسال شده در   04 تیر 1392-25 June 2013بازدید 8698


 دانشگاه های پیشتاز در آموزش مجازی

مسئول کمیته فنی و مهندسی شورای برنامه‌ریزی وزارت علوم گفت: وزارت علوم باید از طریق پرتال این وزارتخانه بستر و زیرساخت های لازم طرح آموزش مجازی متن باز ایجاد کند تا دانشگاه‌ها به صورت همگن تقویت شوند.

دکتر رضا روستا آزاد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت طرح آموزش مجازی متن باز گفت: آموزش مجازی متن باز در سطح گسترده برنامه ریزی شده است تا دانشگاه‌های بزرگ بتوانند متن آموزشی خود را برروی اینترنت قرار دهند تا تمام دانشگاه ها به متون آموزشی با کیفیت دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: درحال حاضر از 1500 درس گروه، حدود 400 درس گروه روی اینترنت به صورت الکترونیکی قرار گرفته است.

مسئول کمیته فنی و مهندسی شورای برنامه‌ریزی وزارت علوم افزود: آموزش متن باز مراحل خوبی را طی می کند، دانشگاه‌های تهران، صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس، علم و صنعت و برخی دانشگاه‌های شهرستان مانند صنعتی اصفهان فعالیت هایی در زمینه آموزش متن باز به صورت پراکنده فعالیت‌هایی را انجام داده اند ولی وقت آن است که در این زمینه تحولی ایجاد شده و به صورت یکپارچه در تمام دانشگاهها اجرا شود.

وی افزود: وزارت علوم باید از طریق پرتال این وزارت خانه بستر و زیرساخت های لازم را در این خصوص فراهم کند تا دانشگاه‌ها به صورت همگن تقویت شوند.

به گزارش مهر، طرح آموزش مجازي متن باز با هدف کار آمد سازي و به روزکردن برنامه هاي درسي دانشگاه‌هاي کشور از طريق شبکه مجازي تدوين شد.دانشگاه آموزش مجازی دانشگاه مجازی آموزش مجازی
اخبار روزنامه ها