پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   01 خرداد 1392 - 22 May 2013معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان از ثبت نام 50 نخبه ایرانی خارج از کشور برای سفر به ایران خبر داد و گفت: این افراد در صورت داشتن برنامه علمی مورد تایید بنیاد ملی نخبگان از حمایت‌های بنیاد برخوردارخواهند شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر سید حسن حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان از سفرهای هدفمند نخبگان و استعدادهای برتر ایرانی شاغل در خارج به داخل کشور افزود: بر این اساس استعدادهای برتر و اساتیدی که در خارج از کشور در دانشگاه‌های تراز اول تحصیل و یا تدریس می‌کنند، می‌توانند در سمینارها و کارگاه‌های آموزشی در کشور شرکت کنند.

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان معیار معتبر بودن دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های خارج از کشور را مصوبات وزارتخانه‌های علوم و تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانست و اظهار داشت: دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و یا فارغ التحصیلان شاغل در یکی از موسسات خارج از کشور که مشمول آیین نامه احراز استعدادهای برتر و نخبگی هستند، مشمول این آیین نامه می‌شوند.

وی از ثبت نام تعدادی از استعدادهای برتر ایرانی خارج از کشور در این طرح خبر داد و خاطر نشان کرد: تاکنون 50 نفر برای سفر به ایران ثبت نام کردند که از این تعداد 10 نفر حائز شرایط شناخته شدند.

حسینی با تاکید بر اینکه تسهیلاتی از سوی بنیاد ملی نخبگان به این  افراد اعطا خواهد شد، یادآور شد: این تسهیلات شامل بلیط رفت و برگشت می‌شود که در برخی موارد بنیاد می‌تواند درصدی از هزینه بلیت همسر و فرزندان فرد مشمول این آیین نامه را نیز تامین کند.

وی ادامه داد: این اساتید پس از سفر  به ایران و ارائه سمینار و کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی از سایر کمک‌های بنیاد نیز برخوردار خواهند شد.

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان به بیان شرایط واجدین شرایط پرداخت و اضافه کرد: تحصیل استعدادهای برتر در یکی از دانشگاه‌های تراز اول دنیا از جمله شرایطی است که این افراد باید دارا باشند.

وی خاطر نشان کرد: تعدادی از 10 نفر ثبت نام کنندگان که مورد تایید بنیاد قرار گرفته‌اند در تابستان سال جاری به ایران سفر خواهند کرد.

تسهیلات بنیاد به محققان ایرانی خارج

بر اساس آیین نامه سفرهای هدفمند نخبگان و استعدادهای برتر ایرانی شاغل در خارج به داخل کشور در صورتی که مدت اقامت این افراد در ایران بیش از 10 ماه باشد تسهیلات نظام وظیفه نخبگان طبق آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌ها اعطا خواهد شد.

این تسهیلات در صورتی اعطا می‌شود که فرد دارای برنامه مشخص برای آشنایی با موسسات داخلی، ارائه سخنرانی، مشارکت در اجرای کارگاه‌ها، شرکت در همایش‌های علمی و یا گردهمایی ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها و تبادل فناوری داشته و به تایید بنیاد ملی نخبگان نیز رسیده باشد.

بر اساس این آیین نامه بنیاد ملی نخبگان معادل کمک هزینه تحصیلی به کسانی که با همان افتخارات و شرایط علمی در داخل کشور در حال تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی باشند در صورت اقامت بیش از یک ماه و داشتن یک برنامه علمی مورد تایید بنیاد در یکی از موسسات داخلی اعطا خواهد کرد.

تگ ها استعداد برتر ایرانی بازگشت دانشجویان به ایران بازگشت دانشجویان به کشور تسهیلات سربازی برای نخبگان
موسسه پژوهش MBA
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت