شرایط نامساعد شغلی برای دانش‌آموختگان کشور آلمان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   19 شهریور 1392-10 September 2013بازدید 1005شرایط نامساعد شغلی برای دانش‌آموختگان کشور آلمان

نتایج یک مطالعه جدید در آلمان تایید کرد که تنها یک پنجم از دانش‌آموختگان مقطع دکتری در این کشور برای ادامه فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاهی تمایل نشان می‌دهند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرایط شغلی نامناسب از جمله دلایل ترک فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاهی از سوی دانش‌آموختگان آلمانی عنوان شده است.

نتایج پژوهشی که از سوی اداره آمار آلمان صورت گرفته نشان می‌دهد، شمار قابل توجهی از دانش‌آموختگان مقطع دکتری در دانشگاه‌های این کشور به کارهای پژوهشی ادامه نمی‌دهند و در شغل‌های نامرتبط مشغول به کار می‌شوند.

آمار نشان می‌دهند که در سال 2011 میلادی تنها 99 هزار و 300 نفر از افرادی که موفق به اخذ مدرک دکتری شده‌اند به کارهای پژوهشی در دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی مشغول بوده‌اند. این تعداد شامل تنها یک پنجم از کل افرادی است که در آن سال با مدرک دکتری در دانشگاه‌های آلمان فعالیت تحقیقاتی داشته‌اند.

 بسیاری از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی‌ای که در این زمینه انجام گرفته، شرایط نامناسب قراردادهای کاری در فعالیت‌های پژوهشی را به عنوان دلیل اصلی خود برای ترک فعالیت‌های تحقیقاتی در دانشگاه‌ها ذکر کرده‌اند.


شرایط تحصیل در آلمان تحصیل در آلمان مشکلات تحصیل در آلمان
اخبار روزنامه ها