جزييات توزيع كارت و برگزاری آزمون كاردانی به كارشناسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسیارسال شده در   22 امرداد 1391-12 August 2012بازدید 6212جزييات توزيع كارت و برگزاری آزمون كاردانی به كارشناسی

تهران - معاون امور آزمون هاي سازمان سنجش آموزش كشور، جزييات توزيع كارت ورود به جلسه و برگزاري آزمون كارشناسي ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) سال 1391 را تشريح كرد.

'سيدجلال طباطبايي' گفت: تعداد 424 هزار و 724 نفر براي شركت در آزمون 93 كدرشته محل مقطع كارداني به كارشناسي امسال ثبت نام كرده اند كه آزمون آنها در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز پنجشنبه دوم شهريور ماه برگزار مي شود.

وي افزود: آزمون 33 كدرشته كارداني به كارشناسي با تعداد 214 هزار و 491 داوطلب در نوبت صبح و آزمون 60 كدرشته باقي مانده با تعداد 210 هزار و 233 داوطلب در نوبت بعدازظهر دوم شهريور ماه برگزار خواهد شد.

طباطبايي، زمان توزيع كارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون كارداني به كارشناسي سال 91 را از 30 مرداد ماه اعلام كرد و گفت: كارت ورود به جلسه داوطلبان به صورت اينترنتي و از طريق پايگاه سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org در اختيار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

وي با بيان آنكه فرآيند آزمون كارداني به كارشناسي در نوبت صبح از ساعت 8 و در نوبت بعدازظهر از ساعت 15 و 30 دقيقه آغاز مي شود، به داوطلبان توصيه كرد حتما يك ساعت قبل از شروع آزمون در محل جلسه امتحان حضور داشته باشند.

معاون سازمان سنجش، در مورد مدت زمان پاسخگويي داوطلبان آزمون كارداني به كارشناسي در گروه هاي آ‍زمايشي مختلف توضيح داد: داوطلبان گروه پزشكي به جز كدرشته هاي 114 و 101 براي پاسخگويي به سووالات عمومي و اختصاصي آزمون خود، 220 دقيقه فرصت دارند و 180 دقيقه نيز براي پاسخگويي به سووالات عمومي و اختصاصي رشته هاي فوريت هاي پزشكي و اتاق عمل درنظر گرفته شده است.

وي ادامه داد: داوطلبان گروه كشاورزي لازم است در مدت 165 دقيقه به سووالات عمومي و اختصاصي آزمون خود پاسخ دهند و زمان پاسخگويي به سووالات گروه فني و مهندسي در كدرشته هاي مختلف بين 150 تا 210 دقيقه متغير است.

طباطبايي، مدت زمان پاسخگويي به 140 سووال عمومي و اختصاصي براي داوطلبان گروه علوم پايه در آزمون كارداني به كارشناسي امسال را 220 دقيقه ذكر كرد.

وي افزود: داوطلبان كدرشته امتحاني 514 (حسابداري) براي پاسخ دادن به سووالات عمومي و اختصاصي آزمون خود 195 دقيقه فرصت دارند اما مدت زمان درنظر گرفته شده براي داوطلبان ديگر رشته هاي اين گروه امتحاني 135 دقيقه است.

طباطبايي يادآور شد: در آزمون رشته هاي دامپزشكي، داوطلبان كدرشته 701 (علوم آ‍زمايشگاهي دامپزشكي) براي پاسخ به سووالات عمومي و اختصاصي 210 دقيقه وقت دارند اما ديگر داوطلبان اين گروه بايد در مدت 180 دقيقه به سووالات عمومي و اختصاصي آزمون پاسخ دهند.

به گفته وي، براي پاسخگويي داوطلبان گروه هنر به سووالات آزمون كارداني به كارشناسي نيز 160 دقيقه فرصت تعيين شده است.

از مجموع متقاضيان آزمون كارداني به كارشناسي امسال 180 هزار و 253 نفر زن و 244 هزار و 471 نفر مرد هستند كه آزمون آنها در حوزه هاي امتحاني 135 شهرستان مختلف كشور برگزار مي شود.

جزييات توزيع كارت برگزاری آزمون كاردانی كارشناسی

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد از ۱۸ مهر آغاز می شود

اعلام نتایج نهایی دوره های کارشناسی علمی کاربردی ۲۷ مهر

ثبت نام در رشته های مهارت محور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات

آغاز ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی کاربردی از ۱۷ شهریور

کارنامه آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۵ منتشر شد

نتایج نهایی کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد پنجشنبه اعلام می شود

اعلام رشته محل‌های جدید در دوره های کارشناسی علمی کاربردی

نتایج کارشناسی با آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد/ پذیرش ۷۰ هزار نفر

مهلت ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی دوباره تمدید شد

ثبت نام ۶۴ هزار نفر در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی

مراسم استقبال از دانشجویان علم و صنعت ۵ مهر برگزار می شود

آیین استقبال از دانشجویان دانشگاه هنر ۵ مهر برگزار می شود

کاهش شهریه کاردانی و کارشناسی رشته‌های بدون آزمون آزاد

جزئیات مصاحبه رشته های شرایط خاص کاردانی به کارشناسی اعلام شد

پذیرش رایگان دانشجوی کارشناسی دانشگاه مذاهب اسلامی

اخبار روزنامه ها