ثبت‌ نام در رشته متفاوت برای متقاضیان بدون آزمون کارشناسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسیارسال شده در   25 دی 1391-14 January 2013بازدید 2237


ثبت‌ نام در رشته متفاوت برای متقاضیان بدون آزمون کارشناسیمتقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می توانند در مجموعه های متفاوت ثبت نام کنند.

پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرنگار مهر، هر داوطلب می تواند با توجه به تمایل و علاقه خود با انتخاب 4 رشته/شهر در مجموعه های متفاوت ثبت نام کرده و شانس خود را در رشته/شهرهای مختلف بیازماید شرکت متقاضیان در مجموعه های مختلف بلامانع است، اما هر فرد باید برای انتخاب در هر مجموعه، کارت اینترنتی جداگانه ای تهیه کند.


انتخاب 5000 رشته محل


در این مرحله حدود 5000 رشته/ محل دانشگاهی وجود دارد که امکان ادامه تحصیل در آنها برای داوطلبان ایجاد شده اما برای ورود تعداد محدودی از رشته/ شهرها همچنان آزمون وجود دارد که داوطلبان باید اطلاعات آن را از سایت سازمان سنجش جویا شوند.


نحوه پذیرش

پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم و بر مبنای سوابق تحصیلی داوطلبان انجام می شود، بر همین مبنا متقاضیان باید به هنگام ثبت نام معدل دقیق دیپلم خود را درسایت www.azmoon.org درج کنند.شرایط ثبت نام مشمولان


دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه که به صورت حضوری مشغول به تحصیل بوده، اگر تا تاریخ 30/11/91 فارغ التحصیل می شوند، می توانند در این مرحله ثبت نام و در صورت پذیرفته شدن ادامه تحصیل دهند.

همچنین فارغ التحصیلان دیپلم به شرط اتمام تحصیل تا پایان 22 سالگی و پیش دانشگاهی به شرط اتمام تحصیل تا پایان 24 سالگی، بصورت پیوسته و حضوری (روزانه، بزرگسالان و آموزش از راه دور) می توانند در این مرحله ثبت نام و ادامه تحصیل دهند، مشروط بر اینکه از تاریخ فراغت از تحصیل آنان در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی تا زمان قبول قطعی در دانشگاه بیش از یکسال سپری نشده باشد و یا قبل از ثبت نام در دانشگاه غیبتی مرتکب نشده باشند.

دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند، در طول تحصیلات دانشگاهی (از دیپلم تا دکتری) فقط یکبار مجاز به انصراف هستند، مشروط بر اینکه این انصراف در زمان مجاز تحصیلی صورت گرفته و از زمان انصراف تا شروع به تحصیل مجدد بیش از یکسال سپری نشده باشد، در غیر اینصورت امکان استفاده از معافیت تحصیلی برای برادران مشمول وجود ندارد.


آخرین زمان ثبت نامثبت نام کارشناسی پیوسته بدون آزمون همچنان ادامه دارد و داوطلبان می توانند تا 30 دی ماه سال جاری نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

کارشناسی آزمون آزمون کارشناسی کارشناسی پیوسته کارشناسی بدون آزمون

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد از ۱۸ مهر آغاز می شود

اعلام نتایج نهایی دوره های کارشناسی علمی کاربردی ۲۷ مهر

ثبت نام در رشته های مهارت محور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات

آغاز ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی کاربردی از ۱۷ شهریور

کارنامه آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۵ منتشر شد

نتایج نهایی کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد پنجشنبه اعلام می شود

اعلام رشته محل‌های جدید در دوره های کارشناسی علمی کاربردی

نتایج کارشناسی با آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد/ پذیرش ۷۰ هزار نفر

مهلت ثبت نام در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی دوباره تمدید شد

ثبت نام ۶۴ هزار نفر در دوره های کارشناسی علمی- کاربردی

مراسم استقبال از دانشجویان علم و صنعت ۵ مهر برگزار می شود

آیین استقبال از دانشجویان دانشگاه هنر ۵ مهر برگزار می شود

کاهش شهریه کاردانی و کارشناسی رشته‌های بدون آزمون آزاد

جزئیات مصاحبه رشته های شرایط خاص کاردانی به کارشناسی اعلام شد

پذیرش رایگان دانشجوی کارشناسی دانشگاه مذاهب اسلامی

اخبار روزنامه ها