جشنواره دانشجویی بهانه‌ای برای همگرایی فضای آکادمیک و رسانه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   29 مهر 1391-20 October 2012بازدید 1081
جشنواره دانشجویی بهانه‌ای برای همگرایی فضای آکادمیک و رسانه


دبیر پنجمین جشنواره ملی فیلم دانشجویی با نمایندگان شبکه‌های رادیویی دیدار کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دکتر محمود اربابی در دیدار با نمایندگان شبکه‌های رادیویی مختلف که در سالن جلسات دانشکده صدا و سیما برگزار شد، ضمن تاکید بر بهره گیری از توانمندی های دانشجویان در جهت پوشش خبری و برنامه سازی درباره رویدادهای جشنواره اذعان کرد: دانشگاه فضایی مطلوب برای تربیت نیروهای متخصص و جوان است. افرادی که بعدها در دو رسانه رادیو و تلویزیون مشغول به فعالیت خواهند شد؛ بنابراین توصیه ما این است که تا حد امکان افراد فعال در برگزاری این دوره از جشنواره از میان نیروهای دانشجویی انتخاب شوند تا همگرایی فضای آکادمیک و رسانه از این طریق افزایش یابد.

در ادامه این نشست خبری نمایندگان شبکه‌های رادیویی ایران، نمایش، اقتصاد، سلامت، صدای آشنا، جوان و ... به فراخور اهداف و چارچوب‌های برنامه‌سازی هر شبکه، راهبردهای خود را مبنی بر پوشش وقایع جشنواره، کیفیت و کمیت برنامه سازی در خصوص آن بیان کرده و نظرات و پیشنهادات خود را برای بهبود روند همکاری این شبکه‌ها برای گسترش تاثیر این رویداد مطرح ساختند.

در این جلسه همچنین ظرفیت ها و حجم برنامه های اختصاص داده شده توسط شبکه های رادیویی برای پوشش مطلوب جشنواره فیلم دانشجویی تشریح شد.

اربابی با بیان این که رادیو جوان به سبب ماهیت پویا و جوانگرایانه خود می تواند نقش موثرتری در تقویت همگرایی محیط آکادمیک و رسانه رادیو داشته باشد، افزود:

1500 اثر راه یافته به جشنواره امسال نشان می دهد که حدود 600 نفر از دانشجویان در امر برنامه سازی یا تولید آثار مشارکت داشته اند. این موضوع به خودی خود اهمیت زیادی دارد و می توان از طریق بهره گیری از رسانه ها در تقویت فضای دانشجویی و پویایی آن موثر عمل کرد زیرا شنیده شدن آثار و بحث و بررسی در خصوص آن ها از عوامل تاثیرگذار در ایجاد این فضا است.

دبیر پنجمین جشنواره ملی فیلم های دانشجویی درباره گسترش همکاری جشنواره با رادیو در دوره های آتی برگزاری ادامه داد: در نظر داریم سهم برنامه‌های رادیویی تولید شده در رادیو دانشکده صدا و سیما را برای پوشش وقایع جشنواره افزایش دهیم زیرا برنامه سازان رادیو دانشکده، تماما از قشر دانشجویان هستند و پیشتر از این سابقه فعالیت و همکاری با شبکه های مختلف رادیویی را داشته و دوره هایی آموزشی و تخصصی را در این زمینه گذرانده‌اند.

وی در پایان صحبت های خود به بعد بین المللی جشنواره و دو موضوع بیداری اسلامی و مقاومت اشاره کرده و گفت: بنا بر تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع بیداری اسلامی و مقاومت در حال حاضر حدود 100 فیلم با این موضوع به جشنواره رسیده که این موضوع می تواند از نظر تبلیغاتی جایگاه خوبی را در آثار دانشجویی به خود اختصاص دهد.جشنواره دانشجویی همگرایی فضای آکادمیک رسانه

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها