پایان اجلاس جهانی اساتید دانشگاه ها و بیداری اسلامی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   22 آذر 1391-12 December 2012بازدید 830
پایان اجلاس جهانی اساتید دانشگاه ها و بیداری اسلامی

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: محور اساسی سیاست داخلی و خارجی ایران ایجاد وحدت میان مذاهب اسلامی در عالم و جهان اسلام است.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر ولایتی در اختتامیه همایش اساتید دانشگاه‌ها و بیداری اسلامی، با بیان این‌که «ما باید در برابر دشمنان اسلام از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و بسیاری از متحدان آنها در منطقه ایستادگی کنیم»، گفت: حساب ملت‌های مسلمان از برخی دولت‌های آنها جداست و مهم‌ترین بحث ما حفظ وحدت میان امت اسلامی است.

هم‌چنین در بخش‌های دیگری از این همایش "دوقان برومک" از ترکیه، وظیفه‌ی همه‌ی مسلمانان را نشان دادن چهره‌ی اسلام دانست و تصریح کرد: مسلمانان در ترکیه با معضلات زیادی روبه‌رو هستند. برای مثال با وجود این‌که بنیاد علوی اعضای زیادی دارد، ولی بودجه‌ی لازم برای گسترش آن در سایر کشورهای اسلامی به آنها داده نمی‌شود.

"فاضل سنجارکی" از افغانستان نیز انقلاب اسلامی ایران و تحولات افغانستان را آغازگر بیداری اسلامی در جهان دانست و تاکید کرد: با سلاح دشمنان نمی‌توان بیداری اسلامی را به نتیجه رساند؛ بنابراین ما باید به دنبال چاره‌ای باشیم تا بدون حمایت‌های مالی و سلاح‌هایی که دشمنان در اختیارمان می‌گذارند، بیداری اسلامی را به نتیجه برسانیم.

وی در پایان با انتقاد از وضع سوریه گفت: ما نیازمند تفکرات جدیدی هستیم که بر اساس آموزه‌های دینی حرکت‌های خود را تحلیل کرده و به نتیجه برسانیم.

به گزارش ایسنا، یکی از اندیشمندان جمهوری چک نیز درخصوص تحولات اخیر منطقه سخنرانی کرد. هم‌چنین خانم "ممنان فنجان" از عراق تاکید کرد: قدرت و حکومت باید بر اساس عدالت باشد و دموکراسی و حقوق زنان در سایه‌ی عدالت الهی میسر می‌شود.

وی تاکید کرد: در صورتی که عدالت الهی در جامعه محقق شود، ما شاهد جامعه‌ای صالح و نیکو هستیم که در راستای ارزش‌های اسلامی گام برمی‌دارد.

فنجان در پایان اظهار امیدواری کرد که با وجود برگزاری چنین همایش‌هایی، کشورهای اسلامی بتوانند وحدت اسلامی را در جهان پیاده کنند.

وی هم‌چنین از سازمان همکاری‌های اسلامی خواست تا با طرح شکایتی اعتراض خود را نسبت به برنامه‌های تفرقه‌افکن برخی شبکه‌های ماهواره‌ای که تلاش می‌کنند میان کشورهای عربی و اسلامی دشمنی ایجاد کنند، اعلام کنند.


اجلاس جهانی اساتید دانشگاه بیداری اسلامی

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها