ترميم موفق ضايعات غضروفي در فاز حيواني

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   19 امرداد 1390-10 August 2011بازدید 1326


رييس بانك سلولي ايران وابسته به انستيتو پاستور ايران از موفقيت محققان بانك در درمان سوختگي با استفاده از سلول‌هاي بنيادي جدا شده از بافت چربي بيمار خبر داد.

دكتر محمدعلي شكرگزار در گفت‌وگو با خبرنگار پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: در زمينه مهندسي بافت پوست و درمان سوختگي حدود چهار سال است که مراحل آزمايشگاهي و حيواني اين فناوري در بانک سلولي ايران در حال پيگيري است که با کسب نتايج قابل قبول در اين رابطه به اين تجربه رسيده ايم که با سلول هاي بنيادي جدا شده از بافت چربي بيمار به همراه داربست مناسب و استاندارد تهيه شده از شركت‌هاي تاييد شده مي توان به نتايج قابل قبولي در درمان سوختگي رسيد.

شكل گيري طرح مشترك بين بانك سلولي انستيتو پاستور و بيمارستان سوختگي شهيد مطهري

شكرگزار ادامه داد: در همين ارتباط طرح مشترکي بين اين مرکز و بيمارستان سوانح و سوختگي شهيد مطهري دانشگاه علوم پزشکي تهران در حال شکل گيري است که به زودي و پس از تهيه امکانات اوليه و کسب مجوز هاي لازم وارد فاز درمان انساني خواهيم شد.

آغاز كارآزمايي باليني تحقيقات ترميم لثه و پوست با سلولهاي بنيادي

وي تصريح كرد: طي ‌ماه‌هاي اخير با تلاش‌هاي صورت گرفته در فاز تحقيقاتي جهت درمان برخي بيماري ها با سلول‌ها و كسب توانايي ورود به فاز كلينيكال تريال(كارآزمايي باليني) آماده ورود به فاز كارآزمايي باليني در ترميم لثه و پوست هستيم.

شکرگزار خاطرنشان كرد: اين کار در درمان لثه بيماران با همکاري مرکز تحقيقات دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي بر روي 9 نفر بيمار با داربست استاندارد تهيه شده از شركت‌هاي خارجي در سال 86 انجام شد كه با نتايج بسيار خوبي نيز همراه بود و هم اکنون درصدد هستيم تا با داربست تهيه شده در داخل کشور که مسير ارزيابي خود را روي حيوان به خوبي نشان داده است پس از کسب مجوز اخلاقي روي انسان ارزيابي شود تا با محصولات داخلي و با هزينه اي پائين تر به درمان پرداخته شود.

كسب موفقيت در ترميم غضروف در حيوانات کوچک

شكرگزار در گفت‌و‌گو با ايسنا تصريح كرد: در خصوص ترميم غضروف، تحقيقات آزمايشگاهي و ارزيابي بر روي حيوان کوچک به خوبي انجام شده است و هم اکنون در حال مهيا کردن پروژه جهت ارزيابي داربست غضروفي حاوي سلول بنيادي در حيوان بزرگ(گوسفند) هستيم که پس از موفقيت جهت ارزيابي هاي انساني مورد استفاده قرار خواهد گرفت. نكته حائز اهميت در اين خصوص اين است که در صورت كسب موفقيت در اين پروژه، مهندسي بافت غضروف در افراد بالاي 50 سال قابل اجرا خواهد بود.


ترميم موفق ضايعات غضروفي در فاز حيواني

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها