افتتاح مرکز ملی پیش‌بینی، هشدار مخاطرات دریایی و داده‌های اقیانوسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   28 دی 1390-18 January 2012بازدید 1153افتتاح مرکز ملی پیش‌بینی، هشدار مخاطرات دریایی و داده‌های اقیانوسی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: مرکز ملی پیش‌بینی و هشدار مخاطرات دریایی و مرکز ملی داده‌های اقیانوسی افتتاح می شوند.
رئیس موسسه ملی اقیانوس‎شناسی از افتتاح مرکز ملی پیش‌بینی و هشدار مخاطرات دریایی و مرکز ملی داده‌های اقیانوسی و دریایی همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال جاری خبر داد.

وحید چگینی گفت: افتتاح این دو مرکز ملی در روز 24 بهمن ماه و طی مراسمی با حضور مسئولانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان مدیریت بحران کشور و مسئولانی از کمیسیون بین دولتی اقیانوس‌شناسی و شبکه علمی و فناوری اقیانوس شناسی کشورهای اسلامی در محل موسسه ملی اقیانوس شناسی در تهران صوت خواهد گرفت.

چگینی افزود: از جمله مأموریت‌های مرکز ملی پیش‌بینی و هشدار مخاطرات دریایی که با هدف مدیریت و پیش‌بینی حوادث غیرمترقبه در حوزه‌های آبی کشور راه‎اندازی می‌شود، پیش بینی امواج در خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر، مطالعات سونامی، مطالعه در زمینه جریان‌های شکافنده در دریای خزر، پهنه‌بندی مخاطرات ناشی از جریان‌های شکافنده در سواحل شمالی و جنوبی کشور، هشدار به موقع در زمینه پدیده کشند قرمز و بررسی توفان‌های دریایی است.
رئیس موسسه ملی اقیانوس‎شناسی ادامه داد: مرکز ملی پیش‌بینی و هشدار مخاطرات دریایی زودتر از مرکز مشابهی که با حمایت غربی‌ها و کمیسیون بین دولتی اقیانوس‎شناسی (IOC) در کشور عمان در حال ساخت است راه‌اندازی می‌شود و با حضور نمایندگان کمیسیون بین دولتی اقیانوس‎شناسی در ایران، جهانیان خواهند دانست پتانسیل ایران برای راه‌اندازی چنین مرکزی از تمام کشورهای منطقه بیشتر است. البته هنوز دولت و معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری بودجه مورد نیاز مرکز را که حدود 20 میلیارد تومان است تخصیص نداده‌اند و تاکنون بر اساس توان مالی و تخصصی خود موسسه کار را پیش برده‌ایم که امیدواریم با تأمین بودجه لازم، مشکلات و موانع موجود هر چه سریعتر برطرف شود.

چگینی در ادامه سخنان خود به افتتاح مرکز ملی داده‌های اقیانوسی و دریایی اشاره کرد و گفت: این مرکز که همزمان با مرکز ملی پیش‌بینی و هشدار مخاطرات دریایی در محل موسسه راه‌اندازی می‌شود، بانک جامعی از داده‌های اقیانوسی کشور است که داده‌ها و خدمات مورد نیاز محققان را تأمین می‌کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود نیز از افتتاح کتابخانه دیجیتال اقیانوس‎شناسی در این موسسه در بهمن‌ماه امسال خبر داد.افتتاح مرکز ملی پیش‌بینی هشدار مخاطرات دریایی داده‌های اقیانوسی

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها