اعلام برنامه‌های جشنواره‌ی دانشگاهی تئاتر سوره

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   08 تیر 1391-28 June 2012بازدید 1373
اعلام برنامه‌های جشنواره‌ی دانشگاهی تئاتر سوره


برنامه‌های نمایشی جشنواره‌ی دانشگاهی تئاتر سوره اعلام شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، این جشنواره دارای بخش مسابقه صحنه‌ای، مسابقه عروسکی، مسابقه خیابانی و بخش جنبی می‌باشد و در پایان هر روز نیز به نقد و بررسی برخی آثار توسط دانشجویان با حضور اساتید پرداخته می‌شود.

اجراهای روز شنبه 10 تیر 1391 ، راس ساعت 10 صبح از پلاتو3 آغاز خواهد شد.

در نخستین اجرا ( بخش جنبی )، «بچه‌های کوچه» به نویسندگی راضیه رفیع‌زاده و به کارگردانی نسیم نادعلی به روی صحنه می رود.

اولین اجرای ( بخش مسابقه صحنه‌ای ) ساعت 11 ، نمایش «جودیا» نوشته مصطفی لعلیان به کارگردانی علیرضا بزمایون را به صحنه می‌برند.

در ساعت 16.30 نیز( بخش مسابقه عروسکی ) نمایش «نغمه‌های ناهمساز» نوشته و کارگردانی شیرین باب السلام اجرا می‌شود.

همچنین ساعت 15 ( بخش مسابقه صحنه‌ای ) نمایش «چرکنویس برای نمایش 1» نوشته ساموئل بکت و به کارگردانی رابعه اقدامی نیز اجرا خواهد شد.

اولین جلسه نقد و بررسی ساعت 18 در سالن اجتماعات دانشگاه بر روی نمایش "جودیا "و "چرکنویس برای نمایش 1 "برگزار مي‌گردد.

اجراهای روز یکشنبه 11 تیر 1391 ، راس ساعت 11 صبح در سالن استاد رادی( بخش مسابقه صحنه ای ) با نمایش " بمبی مخصوص خانه‌ی ما " نوشته و کارگردانی امیر اخوین اجراهای روز دوم خود را آغاز خواهد کرد.

(بخش مسابقه صحنه‌ای ) ساعت 16.30 با اجرای نمایش "خونه بزرگه و نوش جان " نوشته و کارگردانی محمود خسرو پرست و سپس (در بخش مسابقه عروسکی ) با نمایش " سفر پروانه " نوشته کشاورزی و به کارگردانی مهناز مرسلی ادامه خواهد یافت وهمینطور ( بخش مسابقه عروسکی )ساعت 15 با نمایش " آمریکا وجود ندارد " نوشته اقتباسی به کارگردانی رضا بصیرزاده در پلاتو 3 اجرا می‌رود.

در پایان روز ساعت 18 با نقد و بررسی نمایش " بمبی مخصوص خونه ی ما" و "خونه بزرگه و نوش جان " در سالن اجتماعات به اجراهای روز دوم خود پایان می‌دهد.

اجراهای روز دوشنبه 12 تیر 1391 ، راس ساعت 10 صبح در پلاتوی 3 با نمایش " کافکا در بستر " نوشته نینا ببر به کارگردانی هادی پدرام ( بخش جنبی ) فعالیت جشنواره‌ای‌اش را آغاز می‌کند و در (بخش مسابقه‌ای صحنه‌ای ) راس ساعت 11 با نمایش "سه گانه‌ی سوء ظن و سوسک " نوشته رضا گشتاسب و به کارگردانی امین سالاری و همچنین نمایش " دور دنیا در 80 روز" در همین بخش راس ساعت 16.30 نوشته جلال تهرانی و کارگردانی حسین حسینیان به روی صحنه می‌رود.

در سالن اجتماعات با نقد و برسی دو اثردر ساعت 18 " سه گانه ی سوءظن و سوسک " و " دور دنیا در 80 روز " به اجرای روز سوم پایان می‌دهد.

اجراهای روز سه شنبه 13 تیر 1391، راس ساعت 10 صبح در پلاتوی 3 با نمایش " مرگ تصادفی یک آنارشیست " نوشته داریو فو و به کارگردانی کیانوش‌نژاد ( بخش جنبی ) اجرا خواهد شد.

در سالن استاد رادی (بخش مسابقه ای صحنه‌ای ) ساعت 11 با نمایش " ژاندارک در آتش " نوشته محد رحمانیان به کارگردانی مهرانه به نهاد و همچنین درهمان سالن ساعت 14.30 با نمایش " مستند قتل از پیش اعلام شده " نوشته جابر رمضانی و به کارگردانی نیلوفر صدیق به روی صحنه می‌روند.

در سالن اجتماعات با نقد و برسی دو اثردر ساعت 18 " ژاندارک در آتش " و " مستند قتل از پیش اعلام شده " به اجرای روز چهارم پایان می‌یابد.

اجراهای روز چهارشنبه 14 تیر 1391 ، راس ساعت 11 در سالن رادی ( بخش مسابقه‌ای صحنه ) با نمایش " جهنم بزرگ" نوشته محمود خسرو پرست و کارگردانی امین حسین‌زاده و ساعت 16.30 با نمایش " خانه‌ی آقای مگس " نوشته و کارگردانی رامین اکبری به روی صحنه می‌روند.

در سالن اجتماعات با نقد و بررسی دو اثردر ساعت 18 " جهنم بزرگ " و " خانه ی آقای مگس " به اجرای روز چهارم خود پایان می‌دهد.

اجراهای روز پنج شنبه 15 تیر 1391 ، راس ساعت 10 در سالن رادی ( بخش مسابقه صحنه ای ) با نمایش " خاکستر به خاکستر " نوشنه پینتر و به کارگردانی نصراله اوصیا و در ساعت 12 در همان سالن با نمایش " سه روایت از زندگی " به کارگردانی سهیل بابایی و سمن قناد به روی صحنه می‌روند.

در ساعت 11 نیز در پلاتو 3 با نمایش " کارنامه مردودی بندار و بیدخش " نوشته بهرام بیضایی، کارگردانی لیلا خسروی ( در بخش جنبی ) اجرا می‌شود.

در چهارمین جشنواره تئاتر سوره ( بخش مسابقه خیابانی ) در حیاط دانشگاه سوره با سه اثر در روز دوشنبه 12 تیر 1391 ساعت 13.30 با نمایش "صندلی " نوشته و کارگردانی مجید یوسفی .

ساعت 14.30 نمایش " موسسه‌ی سوره " نوشته و کارگردانی محمد عبدی . ساعت 16.30 زندگی خصوصی آقا و خانم همدیگه " نوشته سهیل بابایی و کارگردانی فاطمه اکبری به اجرا در خواهند آمد.

همچنین نمایش‌های محیطی که در (بخش مسابقه صحنه‌ای ) هم شرکت داده شده‌اند، نمایش "ملاقات " نوشته بهدیس احمدی و به کارگردانی ندافرهنگ مهر و محمد عبدی در سلف مرکزی در ساعت‌های 10 .12. 14. 16 اجرا مي‌شود.

در روزهای شنبه 10 و یکشنبه 11 و دوشنبه 12 به اجرا می‌رود و همچنین نمایش "جات رو با من عوض می‌کنی ؟ " نوشته و کارگردانی فاطمه اکبری در روز سه شنبه 13 و چهارشنبه 14 ساعت 14 در نگارخانه دانشگاه به اجرا می‌رود.

مکان تمام اجراها در ساختمان مرکزی دانشگاه سوره واقع در خیابان آزادی ، بین خوش و آذربایجان می‌باشد.

چهارمین جشنواره تئاتر دانشگاهی سوره در روز پنج شنبه 15 تیر 1391 با برگزاری اختتامیه جشنواره ساعت 17.30 در سالن سینما به دبیری بهنام نوایی به کار خود پایان می دهد.


جشنواره‌ی دانشگاهی تئاتر سوره

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها