نهادینه نشدن جایگاه روابط عمومی در حوزه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   02 بهمن 1391-21 January 2013بازدید 999نهادینه نشدن جایگاه روابط عمومی در حوزه
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به اینکه متاسفانه جایگاه روابط عمومی در حوزه نهادینه نشده است، گفت: عدم اطلاع‌رسانی صحیح عملکرد به طلاب از مشکلات حوزه است.

پرتال دانشگاهی  گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید هاشم حسینی ‌بوشهری، صبح یکشنه در دیدار شورای روابط عمومی‌های مراکز حوزوی با اشاره به جایگاه تاثیرگذار روابط عمومی در نهادها و دستگاه ها، گفت: روابط عمومی هر سازمان و نهادی چشم بیدار آن مجموعه است.

وی ادامه داد: روابط عمومی حلقه ارتباطی بین سازمان مربوطه با نهادهای مرتبط است و همچنین وظیفه پیام‌رسانی به مخاطبان و جامعه هدف را بر عهده دارد.روابط عمومی وظیفه دارد نقاط قوت و ضعف را به مسئولان منتقل کند

عضو جامعه مدرسین حوزه تاکید کرد: روابط عمومی وظیفه دارد با بهره‌گیری از دیدگاه‌ها و نظرات و آسیب شناسی، نقاط قوت و ضعف‌ها را به مسئولان مربوطه منتقل کند؛ بنابراین روابط عمومی باید همیشه در حال آماده باش باشد و هیچ وقت به صورت یک مجموعه پنهان و تعطیل در نیاید.

مدیر حوزه های علمیه یادآور شد: متاسفانه جایگاه روابط عمومی در حوزه نهادینه نشده و یکی از مشکلاتی که حوزه با آن مواجه است، عدم اطلاع‌رسانی صحیح عملکرد خود به طلبه‌ها است.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری افزود: در مورد خدماتی که در حوزه صورت می‌گیرد، اطلاع‌رسانی خوبی به طلاب نمی‌شود و نگاه آنان به کارهای انجام شده ناقص و بعضا به دور از واقعیت است.رقابت‌ ها را به رفاقت تبدیل کنید

وی ضمن تقدیر از تشکیل شورای روابط عمومی های مراکز حوزوی، خطاب به اعضای شورا گفت: سعی کنید در مسایل مختلف همپوشانی، مشارکت و همکاری داشته باشید و در مناسبات مختلف و نمایشگاه‌هایی مثل نمایشگاه کتاب، قرآن، با همفکری و هم‌افزایی برنامه‌هایی منسجم و مکمل را ارائه  دهید و رقابت‌ها را به رفاقت تبدیل کنید.

عضو خبرگان رهبری در پایان مسئولان روابط عمومی حوزه تاکید کرد: امروز مردم و رسانه‌ها در مسایل مختلف به دنبال عملکرد و دیدگاه‌های حوزه هستند و بهتر است که این مطالب به شکل آبرومندانه در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

در این دیدار حجت‌الاسلام طیب‌حسینی، مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه گزارشی از عملکرد شورای روابط عمومی‌های مراکز حوزوی ارائه داد.


جایگاه روابط عمومی حوزه جایگاه روابط عمومی در حوزه

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها