راه‌اندازی اداره مستقل استعدادهای درخشان و تسهیل استخدام نخبگان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   07 بهمن 1391-26 January 2013بازدید 1150

راه‌اندازی اداره مستقل استعدادهای درخشان و  تسهیل استخدام نخبگاندر صورت ابلاغ وزیر علوم، نخبگان و استعدادهای درخشان کشور در وزارت علوم دارای اداره کل مستقلی خواهند شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرنگار مهر، به زودی بخش استعدادهای درخشان در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که هم اکنون در زیرمجموعه معاونت آموزشی این وزارتخانه قرار دارد با ابلاغ کامران دانشجو راه اندازی خواهد شد و به اداره کل استعدادهای درخشان ارتقا خواهد یافت.

این اداره کل، بر اساس نقشه جامع علمی کشور، برنامه پنجم توسعه و مهمتر از همه به منظور برطرف شدن دغدغه ها و عملی کردن انتظارات مقام معظم رهبری در خصوص خروج نخبگان از کشور، به منصه ظهور خواهد رسید.

پیگیریهای خبرنگار مهر از وزارت علوم حاکی از جلب موافقتهای تاسیس این اداره کل توسط رئوس مدیریتی است اما برخی موانع که ظاهراً در دولت و مجلس وجود دارد بر سر راه تشکیل این اداره کل قرار گرفته است.

در صورت ابلاغ اداره کل استعدادهای درخشان، مستقیماً زیر نظر مقام وزارت علوم مدیریت خواهد شد و تعداد نفراتی که در آن مشغول به کار می شوند از 4 نفر فعلی به 30 کارمند افزایش می یابد.

مباحث هدایت تحصیلی، فرهنگی، جذب و استخدام این نخبگان که هم اکنون روی زمین مانده با تاسیس اداره کل منظور بیشتر مورد توجه قرار می گیرد این در حالیست که هم اکنون تنها اقدامی که درباره استعدادهای درخشان صورت می گیرد وارد کردن آنان به مقاطع بالاتر تحصیلی است.

استفاده از ظرفیت نخبگانی که در حال خروج از کشور هستند، فراهم آوردن زمینه های لازم برای ماندگاری این نخبگان در داخل کشور و آماده سازی زمینه برگشتشان به داخل کشور از دیگر اهداف این اداره کل اعلام شده است.

حال باید دید چه آینده ای در انتظار اداره کل استعدادهای درخشان قرار خواهد گرفت.راه اندازی اداره مستقل استعدادهای درخشان تسهیل استخدام نخبگان استخدام نخبگان

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها