انجام پروژه های تحقیقاتی نفت و گاز از سوی دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   08 بهمن 1391-27 January 2013بازدید 1424انجام پروژه های تحقیقاتی نفت و گاز از سوی دانشجویان دانشگاه صنعتی سهندسرپرست پژوهشکده نفت و گاز دانشگاه صنعتی سهند از افزایش همکاری پژوهشکده با مناطق نفت خیز کشور خبر داد و گفت: طرح های مورد نیاز این مناطق در قالب پروژه‌های دانشجویی به دانشجویان پژوهشکده واگذار شد.


پرتال دانشگاهی به نقل از  دکتر سیدعلی‌رضا طباطبایی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بیشتر فعالیت‌های پژوهشی پژوهشکده نفت و گاز دانشگاه صنعتی سهند، با وزارت نفت و در زمینه ازدیاد برداشت، شبیه سازی و حفاری است .


وی ادامه داد: دانشجویان پژوهشکده بیشتر بر روی پروژه های مورد نیاز وزارت نفت مشغول فعالیت هستند و وزارت نفت هم از این پروژه ها حمایت مالی می کند.


سرپرست پژوهشکده نفت و گاز دانشگاه صنعتی سهند با بیان اینکه دانشگاه صنعتی سهند جزء 6 دانشگاه کنسرسیوم نفتی است، خاطرنشان کرد: پنج گروه پژوهشی، ازدیاد برداشت، شبیه سازی مخازن، مهندسی حفاری و بهره برداری، مکانیک سنگ و خاک و  گروه  سازه های دریایی در این پژوهشگاه فعال هستند .


وی ادامه داد: تاکنون حدود 115 دانشجوی کارشناسی ارشد و دو دانشجوی دکتری از این پژوهشکده فارغ التحصیل شده اند و از سال تحصیلی آینده در صورت موافقت وزارت علوم، دانشجوی مهندسی نفت در مقطع کارشناسی پذیرش خواهد شد .


طباطبایی نژاد افزود: دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این پژوهشکده در رشته‌های مهندسی مخازن ، مهندسی حفاری بهربرداری و مهندسی اکتشاف مشغول تحصیل هستند و در مقطع دکتری هم دانشجویان در رشته مهندسی شیمی شاخه نفت مشغول تحصیل بوده که در صورت موافقت وزارت علوم از سال تحصیلی آینده دانشجو مهندسی نفت هم پذیرش خواهیم کرد.


سرپرست پژوهشکده نفت و گاز دانشگاه صنعتی سهند همچنین از اخذ موافقت قطعی وزارت علوم برای ارتقای مرکز تحقیقاتی نفت و گاز به پژوهشکده خبر داد.


پروژه های تحقیقاتی نفت و گاز دانشجویان دانشگاه صنعتی

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها