نشست علمی دانشگاه و شهرک‏های صنعتی برپا شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   12 بهمن 1391-31 January 2013بازدید 877نشست علمی دانشگاه و شهرک‏های صنعتی برپا شدنشست علمی دانشگاه و مجتمع هیئت‏ امنای شهرک‏های صنعتی در گرمسار برپا شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری فارس از گرمسار به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار، با هدف توسعه و تحکیم فعالیت‏های علمی، آموزشی و تحقیقاتی، نشست علمی مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار و کمیته ارتباط با صنعت مجتمع سراسری هیئت‏های امنای شهرک‏‏های صنعتی استان‏‏ها برگزار شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار در این نشست، آمادگی این دانشگاه را برای برقراری و ارتباط بیشتر و پایدار با صنایع اعلام کرد.

مهدی منصوری با معرفی منابع انسانی و امکانات بالقوه دانشگاه افزود: دانشگاه و دانشجویان تشنه ارتباط با صنعت در زمینه‏های مختلف هستند.

وی گفت: این واحد دانشگاهی دارای 250 نفر عضو هیئت علمی تمام وقت و 70 کارگاه و آزمایشگاه فعال است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار پیشنهاد استقرار دانشگاه در شهرک‏های صنعتی را ارائه کرد تا مسائل مورد نظر طرفین از نزدیک بررسی شود.

مدیر ارتباط با صنعت مجتمع سراسری هیئت‏های امنای شهرک‏های صنعتی استان‏های کشور نیز وظایف و نقش این مجتمع را در شهرک‏های صنعتی مهم خواند و مشخصات شهرک صنعتی عباس‏آباد و شمس‏آباد را ارائه کرد.

علی اسلام‏زاده، قابلیت‏ها و توانمندی این شهرک‏ها را برای ارتباط با دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار برشمرد و خواستار پیدا کردن راهکارهایی برای از بین بردن شکاف موجود بین دانشگاه و صنعت شد.

وی رشته‏های مورد نیاز این صنایع را فنی مهندسی، حقوق، مدیریت و روان‏شناسی اعلام کرد.

مدیرعامل مجتمع سراسری هیئت‏های امنای شهرک‏های صنعتی استان‏ها نیز خواستار بستن تفاهم‏نامه در امور آموزشی و پژوهشی میان دانشگاه و صنایع شد تا در زمینه های مورد نظر همکاری‏ها انجام شود.

جلالی پیشنهاد کرد: دوره‏های کوتاه مدت، بلندمدت و کارهای پژوهشی دانشجویی و اساتید میان دانشگاه و صنایع تعریف و انجام شود.

یکی از اعضای هیئت مدیره شهرک صنعتی عباس‏آباد و عضو کمیته ارتباط با صنعت مجتمع گفت: جمعیت حال حاضر کارفرمایی و کارگری شهرک صنعتی عباس‏آباد حدود 30 هزار نفر است و امیدواریم طبق چشم‏انداز، در آینده جمعیت شهرک به 100 هزار نفر برسد.

نشست علمی دانشگاه نشست علمی دانشگاه

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها