حمایت 14 میلیاردی معاونت علمی از نشریات علمی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   01 اردیبهشت 1392-21 April 2013بازدید 696
حمایت 14 میلیاردی معاونت علمی از نشریات علمی


معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از حمایت هزار و 884 نشریه علمی در مرحله چهارم خبر داد و گفت: در این مرحله 14.5میلیارد تومان از نشریات علمی بخش های خصوصی انجمن ها، پیشرو و ترویجی حمایت شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید مهدی سیدی در نشست خبری امروز اقتدار علمی هر کشور را از طریق نشریات علمی دانست و افزود: نشریات علمی در قالب انتشار مقالات پژوهشی، زمینه رشد و توسعه در هر کشور را ایجاد می کند.

معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه در حال حاضر هزار و 100 مجله علمی از سوی کمیسیون های نشریات وزارت علوم و بهداشت مجوز خود را دریافت کرده اند اظهار داشت: با توجه به اعمال تحریم ها این محدودیت ها نیز در بخش علمی شامل موارد تحریمی کشور شده است که در این راستا با همکاری وزارت علوم، وزارت بهداشت و حوزه علمیه اقدام به حمایت از نشریات علمی کردیم.

وی تسهیل در الکترونیک کردن نشریات، به روز رسانی نشریات علمی، دستیابی به جایگاه معتبر جهانی و حمایت از پایگاه های استنادی داخلی را از جمله اهداف این معاونت در زمینه حمایت از نشریات علمی کشور دانست و یادآور شد: در این راستا اقدام به حمایت از نشریات علمی کشور کردیم و در حال حاضر در 4 مرحله این نشریات مورد حمایت قرار گرفتند.

سیدی با اشاره به نحوه حمایت از نشریات عملی کشور خاطرنشان کرد: به طور کلی حمایت معاونت علمی از نشریات عملی در سال 88 شامل 384 نشریه علمی در حوزه های مختلف بود که این تعداد در سال 89 به 507 نشریه بالغ شد.

وی از حمایت 399 نشریه در سال 90 خبر داد و گفت: در سال 91، 594 نشریه علمی واجد شرایط حمایت قرار گرفتند.

معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین به وضعیت مالی نشریات علمی طی سال های 87 تا 91 اشاره کرد و با اشاره به حمایت های مرحله چهارم معاونت عملی از نشریات یادآور شد: در این مرحله از 594 نشریه به میزان 14.5 میلیارد تومان حمایت مالی صورت گرفته است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: رشد مجلات حمایت شده در سال جاری نسبت به سال قبل 49 درصد و رشد مبلغی حمایتی امسال نسبت به سال قبل 54 درصد رشد نشان می دهد.

سیدی همچنین خاطرنشان کرد: در مرحله چهارم 112نشریه از بخش خصوصی و انجمن ها نشریات پیشرو که در سال گذشته به صورت جهشی ضریب تاثیر آنها به میزان 0.25 درصد بیشتر شده باشد و نشریات ترویجی پیشگام که بیشترین تیراژ و مخاطب را در جامعه حوزه علمیه خود داشته اند، مورد حمایت قرار گرفتند.


حمایت از نشریات علمی اخبار علمی و فرهنگی حمایت از نشریه های علمی کشور

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها