معرفی 20 دانشمند برتر ايرانی در علوم کشاورزی و سهم دانشگاه ها از تحقيقات کشاورزی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   29 مهر 1392-21 October 2013بازدید 1337معرفی 20 دانشمند برتر ايرانی در علوم کشاورزی و سهم دانشگاه ها از تحقيقات کشاورزی

سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC) با معرفي 10 دانشمند برتر ايراني در رشته علوم کشاورزي گفت: مقالات تحقيقاتي اين گروه در 107 مجله معتبر کشور مصوب کميسيون نشريات معتبر وزارت علوم، چاپ و منتشر مي شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، دکتر جعفر مهراد با اعلام اين خبر افزود: دانشمندان برتر رشته علوم کشاورزي شامل آن دسته از دانشمندان کشور است که مقالات تحقيقاتي خود را در 107 مجله معتبر کشور مصوب کميسيون نشريات معتبر وزارت علوم، تحقيقات و فناوري چاپ و منتشر مي کنند.

رئيس مرکز منطقه اي اطلاع رساني علوم و فناوري اظهار داشت: بر اساس تحليل هاي استنادي صورت گرفته دکتر مهدي نصيري محلاتي اولين دانشمند برتر علوم کشاورزي در ISC است. اين شخصيت علمي در دانشگاه فردوسي مشهد به تدريس و تحقيق اشتغال دارد. رتبه هاي دوم، سوم، چهارم و پنجم را دکتر محمدرضا بي همتا از دانشگاه تهران، دکتر عليرضا کوچکي از دانشگاه فردوسي مشهد، دکتر محمد جعفري از دانشگاه تهران و دکتر حسين ارزاني از دانشگاه تهران در اختيار دارند.

سرپرست ISC خاطرنشان کرد: دکتر حسين آذرنيوند و دکتر حسن احمدي موفق به کسب رتبه هاي ششم و هفتم از دانشگاه تهران شده اند. دکتر محمد جعفر ملکوتي با کسب رتبه 8 افتخار بزرگي را براي دانشگاه تربيت مدرس به ارمغان آورده است. رتبه نهم به دکتر محمد مقدم از دانشگاه تبريز تعلق دارد. مجددا، دکتر علي نيکخواه و دکتر عبدالمجيد لياقت از اعضاي هيئت علمي و پژوهشگران برجسته دانشگاه تهران رتبه هاي 10 و 11 را از آن خود کرده اند. رتبه هاي 12، 13، و 14 به ترتيب به دکتر محمد حسن راشد محصل (دانشگاه فردوسي مشهد)، دکتر افشين سلطاني (دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي گرگان) و دکتر پرويز رضواني مقدم (دانشگاه فردوسي مشهد) تعلق دارد.

وي ادامه داد: دکتر بهمن يزدي صمدي و دکتر محمدرضا نقوي با کسب رتبه هاي 15و 16 وابسته به دانشگاه تهران، دکتر احمد نظامي با کسب رتبه 17 از دانشگاه فردوسي مشهد، دکتر داريوش مظاهري با رتبه 18 از دانشگاه تهران و دکتر عزيزالله عليزاده و دکتر محمد کافي به ترتيب با رتبه هاي 19 و 20 از دانشگاه هاي تربيت مدرس و فردوسي مشهد بر اساس معيارهاي ISC، برجسته ترين دانشمندان علوم کشاورزي شناخته شده اند.

مهراد گفت: از مجموع تعداد بيشماري از دانشگاه هاي کشور که از گذشته به تاسيس رشته کشاورزي به صورت دانشکده يا گروه علوم کشاورزي اقدام کرده اند، در بين 20 دانشگاه معرفي شده تنها 6 دانشگاه در توليد علم در رشته کشاورزي بيش از ساير دانشگاه ها سهم داشته اند.

وي خاطرنشان کرد: دانشگاه تهران با 10 دانشمند، دانشگاه فردوسي مشهد با 6 دانشمند، دانشگاه تربيت مدرس با دو دانشمند و دانشگاه هاي تبريز و دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي گرگان هر کدام با يک دانشمند نسبت به ساير دانشگاه ها برجسته تر هستند.

سرپرست ISC گفت: معرفي دانشمندان برتر ISC در رشته علوم کشاورزي تنها مربوط به بخش فارسي مطالعات دانشمندان در دانشگاه هاي کشور است و مطالعات دانشمندان کشور به زبان انگليسي و نشريات معتبر بين المللي در اين معرفي مورد توجه نبوده است.


دانشمند ایرانی معرفی 20 دانشمند معرفی دانشمندان برتر ایرانی

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها