اعلام ۲۰ دانشمند برجسته علوم پزشکی در ISC و دانشمندان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در صدر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   08 آبان 1392-30 October 2013بازدید 490اعلام ۲۰ دانشمند برجسته علوم پزشکی در ISC و دانشمندان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در صدر


سرپرست ISC با اعلام انتخاب 20 دانشمند برجسته علوم پزشکی در ISC گفت: در دو ماه اخیر دانشمندان برجسته رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی، علوم پایه و علوم کشاورزی انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از اداره روابط عمومی و همکاری‌های علمی بین المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، جعفر مهراد سرپرست ISC گفت: معرفی دانشمندان فضای بسیار مطلوبی در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی بوجود آورده است و بازخوردهایی که از این نظر دریافت شده است، نشان می‌دهد که دانشگاه‌ها و استادان و پژوهشگران می‌کوشند در ارتقای علم و فناوری در زمینه‌های مختلف نقش بی‌بدیل خود را ایفا کنند.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با اشاره به معرفی 20 دانشمند برجسته علوم پزشکی کشور، گفت: فریدون عزیزی استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رتبه اول دانشمندان علوم پزشکی را در اختیار دارد و رتبه دوم در اختیار باقر لاریجانی از دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

وی  ادامه داد: رتبه‌های سوم و چهارم به حمید علوی مجد و ناصر ولایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تعلق دارد.

مهراد خاطرنشان کرد: دانشگاه تربیت مدرس به وجود دو دانشمند برجسته در حوزه علوم پزشکی یعنی انوشیروان کاظم نژاد و سقراط فقیه زاده که رتبه‌های 5 و 6 دانشمندان برجسته علوم پزشکی ISC را کسب کرده اند، مفتخر است.

مهراد توضیح داد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رتبه‌های 7 و 8 را به اعتبار مهدی هدایتی و  محمد علی جوادی از آن خود کرده است، در واقع رتبه های اعلام شده، رتبه‌های ارزشمند این دو دانشمند برجسته است.

سرپرست ISC گفت: فضل الله احمدی در حوزه علوم پزشکی در دانشگاه تربیت مدرس و بر اساس داده‌های ISC رتبه 9 را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور پربار حبیب الله اسماعیلی که موفق به کسب رتبه 10 ISC در حوزه علوم پزشکی شده است، جزء 20 دانشگاه برتر علوم پزشکی و رشته‌های وابسته است.

وی گفت: رتبه 12 علوم پزشکی در ISC در اختیار کاظم محمد از دانشگاه علوم پزشکی تهران است و رتبه 13 به پروین میرمیران از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تعلق دارد.

مهراد خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی سمنان در بین 20 دانشگاهی که دانشمندان علوم پزشکی موفق به کسب رتبه‌های ارزشمند ISC شده‌اند، قرار دارد، راهب قربانی از این دانشگاه رتبه 14 را از آن خود کرده است.

وی افزود: همچنین مسعود امینی با اخذ رتبه 15 وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، یدالله محرابی با کسب رتبه 16 از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، محمود محمودی با رتبه 17 و وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران، عباس عبادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا... (عج)، منصور رضایی با کسب رتبه 19 و وابسته به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و فاطمه حسینی با کسب رتبه 20 وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ایران از دانشمندان برجسته ISC در علوم پزشکی و رشته‌های وابسته به حساب می‌آیند.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: بدین ترتیب در بین 20 دانشگاه، 8 دانشمند وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند.

مهراد گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی تربیت مدرس و علوم پزشکی تهران هر کدام دارای 3 دانشمند برجسته در پزشکی و رشته‌های وابسته‌ هستند و دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، سمنان، اصفهان، کرمانشاه و ایران نیز هر کدام دارای یک دانشمند برجسته در علوم پزشکی هستند.

مهراد افزود: جالب توجه اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران گرچه به تازگی از دانشگاه علوم پزشکی تهران منفک شده و فعالیت خود را به عنوان یک دانشگاه مستقل آغاز کرده است اسم این دانشگاه در بین 20 دانشگاهی که دانشمندان برجسته علوم پزشکی ISC به دانشگاه‌های یاد شده وابسته هستند، به چشم می‌خورد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: انتخاب دانشمندان برجسته براساس انتشارات آنان و مبتنی بر نشریات معتبر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در ISC ثبت و نمایه سازی می‌شود، صورت گرفته است.


دانشمندان برجسته کشور اعلام دانشمندان برجسته کشور اسامی دانشمندان برتر کشور

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها