اختصاص بیشترین مقالات جهانی پزشکی ISI با موضوع زعفران به علوم پزشکی مشهد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   09 دی 1392-30 December 2013بازدید 486اختصاص بیشترین مقالات جهانی پزشکی isi با موضوع زعفران به علوم پزشکی مشهد
بیشترین مقالات isi با موضوع زعفران در زمینه علوم پزشکی جهان به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اختصاص دارد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از :  سرویس پژوهشی ایسنا، این مقالات به همت دکتر حسین حسین‌زاده، استاد دانشکده داروسازی و محقق برجسته دانشگاه و عضو دانشمندان یک درصد برتر جهان و همکارانش طی چندین سال تحقیق و پژوهش تولید شده و در پایگاه بین‌المللی isi که معتبرترین پایگاه علمی جهان به شمار می‌رود، منتشر شده‌اند.

دکتر حسین حسین‌زاده در این زمینه اظهار کرد:‌ بیشترین مقالات انجام شده در دانشکده داروسازی مشهد در زمینه گیاهان دارویی بومی خراسان از جمله زعفران است.

استاد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 40 مقاله در زمینه زعفران در پایگاه علمی بین‌المللی isi از این دانشکده به ثبت رسیده که یکی از این مقالات با 200 ارجاع بیشترین میزان ارجاع را نیز داشته است، خاطرنشان کرد:‌ در این زمینه پس از ایران، کشورهای اسپانیا، ژاپن و چین قرار دارند.

حسین‌زاده تصریح کرد:‌ در این تحقیقات جنبه‌های مختلف این گیاه مانند سم شناسی پایه و انسانی، اثرات ضد درد و ضد التهاب، ضد افسردگی، ضد اکسیدان، ضد تشنج، جلوگیری از سندروم محرومیت مورفین، مهار تحمل و وابستگی به مورفین، مهار تمایل به مورفین، محافظت زنی، ضد آفتاب، ضد سرطان، اثرات محافظتی در برابر سموم مانند دیازنون یا اکریل امید، ضد سکته و ایسکمی در بافتهای مغز، کلیه و عضلات، ضد سرفه، تقویت قوای جنسی در مطالعه حیوانی و انسانی، ضد فشار خون و بررسی مکانیسم آن تقویت حافظه تضعیف شده مورد بررسی قرار گرفته است.

استاد گروه فارماکولوژی و زهرشناسی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بررسی زعفران و سافرانال در درمان دردهای عصبی، بررسی اثر زعفران و کروسن در کاهش تمایل به مورفین، بررسی اثرات محافظتی و کروسین در سمیت آکریل امید به روش کشت سلولی و بر روی موش، بررسی اثرات مخافظتی زعفران و مواد موثره آن در سمیت ناشی از دیازینون (سم آفات نباتی)، بررسی اثر قرص جوشان عصاره آبی زعفران بر روی التهاب لثه را از جمله تحقیقات اخیرش برشمرد.

حسین‌زاده جذب و مشارکت دانشجویان در انجام طرح‌های تحقیقاتی را مهمترین علت موفقیت دانشکده داروسازی عنوان کرد و گفت:‌ در حال حاضر انجام طرح‌های تحقیقاتی نیز در زمینه سم شناسی در آزمایشگاه این دانشکده آغاز شده است.

وی افزود:‌ بررسی سمیت آکریلامین که به علت سرخ کردن مواد غذایی حاوی کربوهیدرات ایجاد می‌شود و دیازینون از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه است.ISI مقالات ISI موضوع مقالات پزشکی موضوع مقالات پزشکی

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها