دانشگاههاي ايران آماده پذيرش جوانان منطقه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   13 اردیبهشت 1390-03 May 2011بازدید 1809


معاون آموزشي وزارت علوم با اشاره به تحولات سياسي خاورميانه گفت: شاهد موجي از تمايل جوانان اين کشورها به تحصيل در مراکز آموزش عالي ايران خواهيم بود و وزارت علوم نيز بر اساس سياستها و ظرفيت ها خود را موظف به پذيرايي از آنان مي داند.
به گزارش خبرگزاري مهر، دکتر حسين نادري منش افزود: خيزشي که امروز در کشورهاي اسلامي ديده مي شود در حقيقت تحقق پيام و توصيه هاي امام راحل به آنان است و جمهوري اسلامي ايران نيز بر اساس دو رويکرد خود که حمايت از مردم ستمديده و تحقق برنامه پنجم براي پنج برابر شدن دانشجويان خارجي است، آمادگي ايجاد تسهيلات لازم براي تحصيل اين دسته از دانشجويان در مراکز آموزش عالي کشور را دارد.
وي توليد کار و ثروت از گسترش علم و فناوري را مهمترين رويکرد سال جاري اين وزارتخانه اعلام کرد که منطبق بر منويات رهبر فرزانه انقلاب در نامگذاري امسال به نام جهاد اقتصادي است.
معاون آموزشي وزير علوم حرکت در جهت اجرايي شدن افق يکساله و پنج ساله برنامه پنجم توسعه را يکي ديگر از محورهاي فعاليت وزارت علوم در سال جاري اعلام و اضافه کرد: نقشه جامع علمي کشور از امسال اجرايي مي شود.
نادري منش حضور 900 هزار داوطلب در آزمون کارشناسي ارشد و 130 هزار داوطلب شرکت در آزمون مقطع دکتري مراکز آموزش عالي را از نشانه هاي تحول در پتانسيل علمي کشور دانست و گفت: وزارت علوم تربيت نيروي متناسب با نيازهاي واقعي کشور و همچنين تامين نيروي کاردان ماهر را به عنوان کمبود جدي کشور، مورد توجه قرار داده است.


پذيرش جوانان منطقه
اخبار روزنامه ها