برگزاری دوره های زبان و ادبیات فارسی برای دانشجویان مجارستانی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   06 خرداد 1390-27 May 2011بازدید 1736


برگزاری دوره های زبان و ادبیات فارسی برای دانشجویان مجارستانی
برگزاری دوره های زبان و ادبیات فارسی برای دانشجویان اعزامی از مجارستانی در نشست قائم مقام وزیر علوم در امور بین­الملل با قائم مقام آکادمی علوم مجارستان در محل مرکز همکاری­های علمی بین­المللی این وزارتخانه مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ارسلان قربانی در دیدار با  قائم مقام آکادمی علوم مجارستان اظهار داشت: با توجه به وجود مراکز متعدد علمی و دانشگاهی در کشورمان، علاقمند به گسترش همکاری های علمی و پژوهشی با دانشگاه ها و مراکز علمی مجارستان هستیم.

وی با اظهار علاقمندی به تقویت همکاری جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بین­المللی فرهنگستان ها در کشور مجارستان گفت: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران اقدام لازم را برای تقویت همکاری با این اتحادیه انجام خواهد داد و فرهنگستان های علوم و زبان و ادبیات فارسی کشورمان نیز این موضوع را مورد توجه و بررسی قرار می دهند.
وی همچنین ضمن حمایت از  گسترش همکاری دو کشور در خصوص زبان و ادبیات فارسی، اظهار امیدواری کرد: همکاری های علمی، پژوهشی و فرهنگی بین دو کشور گسترش یابد.
سپس ماروت- قائم مقام آکادمی علوم مجارستان با توجه به عضویت جمهوری اسلامی ایران در "اتحادیه بین­المللی فرهنگستان­ها" در کشور مجارستان، خواستار همکاری بیشتر کشورمان با این اتحادیه شد.
وی ضمن ابراز علاقمندی برای گسترش هرچه بیشتر همکاری علمی با دانشگاه ­های جمهوری اسلامی ایران، خواستار اعزام دانشجویانی از کشور مجارستان برای گذراندن دوره­های کوتاه مدت آموزش زبان و ادبیات فارسی به کشورمان شد.


برگزاری دوره های زبان و ادبیات فارسی برای دانشجویان مجارستانی
اخبار روزنامه ها