دریافت ویزای کار در مالزی برای دانشجویان برتر خارجی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   10 مهر 1390-02 October 2011بازدید 3116


دریافت ویزای کار در مالزی برای دانشجویان برتر خارجی

کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر آموزش عالی مالزی از احتمال اعطای ویزای کار به دانشجویان برتر خارجی دانشگاههای مالزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه استار چاپ مالزی، "محمد خالد نورالدین" پس از شرکت در مراسم اعطای بورسیه های بین المللی مالزی افزود: حضور این دانشجویان در مالزی کمک زیادی به  بهبود وضعیت و افزایش آمار نیروی کار متخصص در این کشور خواهد کرد.

وی افزود: برای این منظور دانشجویان برتر از سوی دانشگاهها به وزارت علوم معرفی شده و وزارت علوم نیز آنان را برای دریافت ویزای کار به اداره مهاجرت مالزی معرفی خواهد کرد. 

وی با بیان اینکه دانشجویان برترمالزیایی در برخی کشورهای خارجی اجازه اقامت دائم و حق شهروندی نیز دریافت می کنند، گفت: دولت مالزی تنها به دانشجویان برتر خارجی مجوز کار در این کشور را اعطا می کند.

در مراسم اعطای بورسیه های بین المللی امسال مالزی به 9 تن از دانشجویان بین المللی دانشگاههای مالزی بورسیه تحصیلی تعلق گرفت و 110 جایزه به ارزش کل 10.9 میلیون رینگیت به دانشجویان 27 کشور جهان اهدا شد.

براساس این گزارش، از1999(سال آغازاعطای بورسیه های بین المللی درمالزی) تاکنون 562 بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این کشور اعطا شده است.


دریافت ویزای کار مالزی دانشجویان برتر خارجی
اخبار روزنامه ها