شرکت دانشجویان ایرانی خارج در فعالیتهای انتخاباتی و امکان ارتباط آنلاین کاندیداها با دانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   12 خرداد 1392-02 June 2013بازدید 1370
شرکت دانشجویان ایرانی خارج در فعالیتهای انتخاباتی و  امکان ارتباط آنلاین کاندیداها با دانشجویان


معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور، جزئیات فعالیتهای انتخاباتی این دانشجویان را در خارج از کشور تشریح کرد و گفت: امکان ارتباط آنلاین کاندیداها با دانشجویان ایرانی خارج از کشور وجود دارد.

پرتال دانشگاهی به نقل از حجت الاسلام عین الله عابدی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تمهیدات در نظر گرفته شده برای مشارکت دانشجویان ایرانی خارج از کشور در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: در همه کشورها با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران دانشجویان و ایرانیان امکان حضور در انتخابات را دارند.

وی با بیان اینکه برخی مجموعه ها در خارج از کشور برای حمایت از نامزد خاصی یا سایر اقدامات انتخاباتی فعال شده اند، ادامه داد: نمایندگان دانشجویان در اکثر ستادهای اجرایی انتخابات که خارج از کشور تشکیل شده، حضور دارند.

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج کشور درباره امکان مشارکت این دانشجویان در حمایت از کاندیداهای مورد نظرشان، تاکید کرد: همه دانشجویان می توانند با ستاد کاندیداهای مورد نظر خود تماس بگیرند و در خارج از کشور نمایندگی کاندیدای مورد نظرشان را فعال و برای آن تبلیغ کنند.

عابدی با بیان اینکه از این اقدام دانشجویان حمایت می کنیم و تشویقشان خواهیم کرد تا در این زمینه حتما فعال باشند، اظهار داشت: انجمنهای اسلامی در خارج از کشور نباید از کاندیدای خاصی حمایت کنند، اما می توانند تمهیداتی برای مشارکت دانشجویان فراهم کنند.

وی درباره مناظره دانشجویان درباره کاندیداها، گفت: مکانهای انجمن های اسلامی نمی تواند ستاد اشخاص خاصی قرار گیرد اما شوراهای انجمن ها می توانند از دانشجویان دعوت کنند تا در این مکانها کرسی و مناظره برگزار کنند.

عابدی در ادامه افزود: اتحادیه های انجمنهای اسلامی در اروپا و آسیا اعلام آمادگی کرده اند در صورتیکه کاندیداها علاقمند باشند زمانی را برای ارتباط آنلاین، پرسش و پاسخ با دانشجویان از طریق وب کنفرانس در بیش از 50 کشور برگزار کنند.

در حال حاضر سه اتحادیه و بیش از 80 انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در کشورها و دانشگاههای خارجی وجود دارد که به عنوان سفیران ایران اسلامی فعالیت می کنند.


ارتباط دانشجویان خارجی با کاندیدا ارتباط دانشجویان با کاندیدا اوضاع دانشگاه ها در ایام انتخابات
اخبار روزنامه ها