نمره 20 دانشجویان ایرلندی به زندگی دانشگاهی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   03 دی 1392-24 December 2013بازدید 598نمره 20 دانشجویان ایرلندی به زندگی دانشگاهی
نظرسنجی جدیدی که درباره دیدگاه دانشجویان ایرلندی نسبت به آموزش عالی و زندگی دانشگاهی در این کشور انجام شده نشان می‌دهد که دانشجویان رضایت زیادی از زندگی دانشگاهی دارند و بالاترین نمره را به دوران دانشجویی در کشور خود می‌دهند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این نظرسنجی 100 سوال با موضوعات مختلف از دانشجویان پرسیده شد که این سوالات از میزان رضایت دانشجویان از حمایت‌های دانشگاهی تا آمادگی شغلی را دربرمی‌گرفتند.

از یافته‌های مهم در این مطالعه می‌توان به رضایت 72 درصدی دانشجویان از ارتباط خود با استادان اشاره کرد که به گفته آنها استادان همیشه در دسترس، دلسوز و یاری‌رسان هستند. در این نظرسنجی همچنین 79 درصد نیز تجربه تحصیلی خود در دانشگاه را خوب یا عالی توصیف کرده و 76 درصد نیز اعلام کردند زمان بسیاری را برای مطالعه و انجام فعالیت‌های دانشگاهی اختصاص می‌دهند.

این نظرسنجی از 12 هزار و 700 دانشجوی سال اولی و سال آخری در 26 دانشگاه دولتی ایرلند انجام شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از ایندیپندنت ایرلند، از سوی دیگر از آنجا که دانشگاه‌های ایرلند به دنبال جذب دانشجویان بین‌المللی بیشتری هستند، کارشناسان ایرلندی بسیار مشتاقند دریابند که دانشجویان ایرلندی چگونه با این دانشجویان بین‌المللی تعامل خواهند داشت.

آنها دریافتند 58 درصد از دانشجویان ایرلندی در اغلب موارد با دانشجویانی که ملیت و نژاد متفاوتی دارند ارتباط برقرار می‌کنند. این مطالعه نه تنها نخستین مطالعه در ایرلند بلکه در سراسر اروپا است.


دانشجویان ایرلندی دانشجویان خارجی دانشجویان اخبار دانشجویان خارجی
اخبار روزنامه ها