تصمیم وزارت علوم برای روسای دانشگاه ها و برای تعویض عجله‌ای نداریم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / موسسه آموزش عالیارسال شده در   24 آذر 1392-15 December 2013بازدید 576 تصمیم وزارت علوم برای روسای دانشگاه ها و برای تعویض عجله‌ای نداریم

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که تا پایان احکام 8 ساله روسای دانشگاه ها در خدمت آن ها هستیم، گفت: درباره روسایی که شکایتی از آن ها شده باشد هیات هایی از سوی وزارت علوم به این دانشگاه ها اعزام می شود تا بر اساس رای آن ها اقدام کنیم.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: خبرنگار مهر، دکتر فرجی دانا در حاشیه مراسم افتتاح چهاردهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درخصوص احکام روسای دانشگاه ها توضیح داد: روسای دانشگاه هایی که مدت احکام آن ها در حال طی شدن است تا انتهای احکام در خدمت آن ها هستیم.

وی با اشاره به برخی گلایه ها از روسای دانشگاه ها اظهار داشت: در صورتی که گله و شکایتی از روسای دانشگاه ها باشد، هیات هایی از سوی وزارت علوم به این دانشگاه ها اعزام خواهد شد و نتایج اعلام شده از سوی این هیات ها مبنای کار قرار می گیرد.

وی با اشاره به وضعیت برخی از روسای دانشگاه ها که حکم 8 ساله آن ها به پایان رسیده است، خاطر نشان کرد: روسای دانشگاه هایی که دوره هشت ساله آن ها به پایان رسیده است برای ابقای آن ها و یا جایگزین شدن آنها، هیات هایی از سوی وزارت علوم به این دانشگاه ها اعزام می شود تا نظرات هیات علمی و تشکل های دانشجویی را جویا شوند تا بر اساس آن فرد اصلح و متعهد که بتواند فضای آرامی در دانشگاه ها ایجاد کند را انتخاب کنیم.

وزیر علوم با اشاره به اینکه این اقدام با احتیاط و تأنی باید انجام گیرد، گفت: برای تعویض روسای دانشگاه ها عجله ای نداریم و قائل به این نیستیم که این حرکت شتابزده صورت گیرد.

نظر وزیر علوم در خصوص تغییر رئیس دانشگاه تهران

فرجی دانا همچنین با اشاره به تغییر رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر این که ما تاکنون هیاتی به این دانشگاه اعزام نکردیم، یادآور شد: در این زمینه شایعات زیادی وجود دارد و برخی اوقات خبرهایی را می شنویم که من از شنیدن آن ها تعجب می کنم.

وی با ابراز امیدواری از این که روزی اطلاع رسانی جایگزین شایعه شود، ادامه داد: برای تعویض روسای دانشگاه ها تلاش می شود تا مکانیزم هایی در دانشگاه ها ایجاد شود تا با مراجعه به تشکل های دانشجویی، اعضای هیات علمی، نظرسنجی صورت گیرد.

وزیر علوم با بیان این که در این دوره مخفی کاری در وزارت علوم وجود ندارد، اظهار داشت: هیچ حکمی به صورت یکدفعه ای ایجاد نشده است بلکه قبلا با افراد تماس گرفته شده است و یا با دانشگاهیان مشورت کردیم.

تلاش برای تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی

فرجی دانا با اشاره به طرح های ارائه شده در چهاردهمین نمایشگاه هفته پژوهش خاطر نشان کرد: برخی از طرح های ارائه شده در حد نمونه سازی اولیه است که با عرضه آن در این نمایشگاه اقدام به جذب سرمایه گذار برای تولید صنعتی آن خواهد شد.

وی به حمایت های مالی از شرکت های دانش بنیان و طرح های پژوهشی گفت: تسهیلاتی از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق توسعه ملی نیز به طرح هایی که به لحاظ اقتصادی مزیت هایی داشته باشند اعطا می شود.


تصمیم وزارت علوم تصمیم وزارت علوم برای روسای دانشگاهها مصوبات آموزش عالی

معرفی موسسه های آموزش عالی آزاد بدون مجوز

توقف پذیرش دانشجو و انحلال برخی مراکز آموزش عالی

وزارت علوم ظرفیت ۱۲ موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی را به دلیل تخلفات صفر کرد

۷ موسسه آموزش عالی آزاد از طرف وزارت علوم فاقد مجوز معرفی شدند

جلوگیری از ارائه مجوز جدید به موسسات آموزش عالی

پیش نویس تشکیل شورای فرهنگی استان­ ها و کمیته های فرهنگی پردیس ها و مراکز آموزش عالی بررسی شد

ساماندهی اختيارات و مسئولیت های هيئت های امنای موسسات آموزش عالی

نگاه آموزش و پژوهش در بودجه 93 و روند مثبتی را برای توسعه علمی نمی‌بینم

آخرین وضعیت بودجه سال 93 وزارت علوم

تغییر و اصلاح ساختار آموزشی و علمی کشور

ضرب العجل دو هفته ای به موسسه آموزشی نصیر برای ارائه مستندات

افزایش بودجه دولت نیجریه بودجه آموزش عالی این کشور

سوالات استاندارد معلمان را به سمت تدریس خلاق سوق می دهد

مسابقه وبلاگ نویسی موسسه آموزش عالی دیلمان

تاکید وزیر علوم بر ادغام موسسات کوچک آموزش عالی

اخبار روزنامه ها