رييس ستاد عمره دانشگاهيان: عمره دانشگاهيان بايد ارزان انجام شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   05 اسفند 1389-24 February 2011بازدید 1081


سرويس: صنفي - فرهنگي

رييس ستاد عمره دانشگاهيان با اشاره به سياست ستاد عمره دانشگاهي مبني بر اينكه عمره دانشگاهيان بايد ارزان انجام شود، گفت: بليط‌ هاي هواپيما براي هر دانشجو 25 هزار تومان تخفيف دارد كه در مجموع كاروان‌هاي دانشجويي هر دانشجو را با حدود90 هزار تومان تخفيف به عمره اعزام مي‌كنند.

به گزارش خبرنگار صنفي فرهنگي ايسنا، حجت الاسلام فقيهي رييس ستاد عمره دانشگاهيان در همايش ستاد عمره دانشگاهي كه در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد با اشاره به سه سياست اين ستاد، عنوان كرد: عمره دانشگاهيان بايد آسان برگزار شود به گونه‌اي كه دانشجويان در حال حاضر خارج از نوبت به حج عمره مشرف مي‌شوند و اين در حالي است كه ميليونها نفر ساليان سال ثبت نام كرده‌اند و در نوبت اعزام به مكه هستند.

وي ادامه داد: با توجه ويژه‌اي كه نظام به قشر فرهنگي و دانشگاهي داشته است ابتدا 25 هزار سهميه اعزام به حج عمره بوده است، افزود: با تلاش‌هاي ستاد و با مساعدت رياست جمهوري قرار شد كه 35 هزار دانشگاهي خارج از نوبت به حج عمره امسال اعزام شوند.

حجت الاسلام فقيهي با بيان اينكه در نهايت ستاد عمره دانشگاهي در نظر دارد عمره دانشگاهيان با كيفيت هرچه بيشتر برگزار شود، عنوان كرد: در حدود يك ماه قبل بسته‌هاي فرهنگي به دانشگاهيان ارسال شده و اگر تا امروز به دست كسي نرسيده است مي‌توانند آدرس كامل خود را به شماره 02517744616 فكس كنند.

وي اظهاركرد: تلاش بعثه، سازمان حج و زيارت، ‌وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامي و نمايندگي نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها اين است كه حج عمره با كيفيت برگزار شود.

حجت الاسلام فقيهي با اشاره به اعزام 4 كاروان تا كنون به حج عمره عنوان كرد: تا كنون خود بنده چندين بار با مدينه صحبت كردم و از احوال دانشجويان مطلع شده‌ام.

رييس ستاد عمره دانشگاهيان با طرح اين سوال خطاب به دانشجويان كه بايد چه كنيم كه بتوانيم از اين سفر بهره و استفاده كامل ببريم، تصريح كرد: حدود سه ميليون و 750 هزار دانشجو در دانشگاه‌هاي سراسر كشور مشغول به تحصيل هستند كه از اين تعداد امسال 500 هزار نفر براي حج عمره ثبت نام كرده‌اند و از ميان اين تعداد تنها 35 هزار نفر اعزام مي‌شوند.

وي ادامه داد: اعتقاد ما اين است كه شما در گذشته يا كار مثبتي انجام داده‌ايد يا دعاي خير پدر و مادر به دنبال شما بوده است كه توانسته‌ايد در ميان اين 35 هزار نفر به حج عمره مشرف شويد. اما انتخاب شما از سوي خداوند به اين معنا نيست كه حتما از اين سفر بهره مي‌گيريد.

حجت الاسلام فقيهي در خاتمه با بيان اينكه براي بهره بردن از اين سفر بايد از حالا مقدمات سفر را فراهم كرد، عنوان كرد: از حالا بايد جسم، روح و جان ما براي سفر آماده شود همچنين بايد نسبت به جايي كه مي‌رويم، معرفت پيدا كنيم.

به گزارش ايسنا، در ادامه اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين مظلومي معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري نيز با اشاره به نقشهاي مختلف پيامبران در جامعه عنوان كرد: پيامبران گاهي اوقات آيات را بر مردم مي‌خواندند. تزكيه مي‌كردند، قرآن و حكمت را به آنان مي‌آموختند و در مجموع نقش‌هاي مختلفي را در جامعه ايفا مي‌كردند.

وي با بيان اينكه در سفر حج عمره اميدواريم كه دانشگاهيان با اين جلوه از جلوه‌هاي پيامبر(ص) كه نقش ايشان در تطهير انسان‌هاست، روبرو شوند، افزود: پيامبر(ص) فقط يك معلم نيست؛ بلكه اگر به مردم تعليم مي‌دهد مقدمه‌اي است براي فعاليت‌هاي ديگر.

مظلومي با بيان اينكه يكي از نقش‌هاي پيامبر(ص) اين است كه انسان‌ها را به كمال برساند و يكي از مراحل تكامل نزديك شدن به خداست، عنوان كرد: انجام سفر عمره يكي از راه‌هاي تقرب به خداست.

وي در خاتمه با بيان اينكه براي ورود به سفر تنها انجام يك سري اعمال عمره صحيح مطرح نيست، عنوان كرد: بايد مراقب بود كه در زمان بازگشت گناه‌هاي انسان نيز دوباره تكرار نشود.

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها