مراسم تجليل از اساتيد و محققان ايرانی دانشگاه‌های مالزی برگزار شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   16 اردیبهشت 1390-06 May 2011بازدید 1382


مراسم تجليل از اساتيد و محققان ايرانی دانشگاه‌های مالزی برگزار شد

مراسم تجليل از اساتيد و محققان برجسته ايرانی در دانشگاه‌های مالزی به‌همت رايزن علمی و سرپرست دانشجويان ايرانی در جنوب شرق آسيا و سفارت جمهوری اسلامی ايران در سالن «ديوان جمعه» دانشگاه UTM در شهر «كوالالامپور»، پايتخت اين كشور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه منطقه جنوب شرق و جنوب شرق آسيا، اين مراسم 12 ارديبهشت‌ماه، به‌مناسبت روز معلم، با حضور جمعی از اساتيد و محققان برجسته ايرانی به‌همراه خانواده‌های خود در دانشگاه‌های مالزی از ساعت 8 تا 10 به وقت محلی برگزار شد.

اين مراسم با قرائت آياتی چند از كلام‌الله مجيد توسط «رسولی» و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز شد.

در ابتدای اين مراسم «محمدمهدی زاهدی»، سفير جمهوری اسلامی ايران در شهر كوالالامپور، پايتخت مالزی، ضمن عرض خيرمقدم به حضار، فرارسيدن روز معلم را به اساتيد و شركت‌كنندگان در اين مراسم تبريك گفت.

وی با اشاره به مبحث آينده‌نگاری به جای آينده‌نگری و اهميت اين امر در توليد علم و فن‌آوری و با ارائه توضيحاتی در اين باره، گفت: چشم‌اندازهای موجود در زمينه تحصيلات تكميلی و آيين‌نامه ارتقا در دولت نهم و بازنگری‌های اخير و توجه ويژه به مباحث نوآوری و اختراع می‌تواند رويكردهای تازه‌ای را جايگزين مقالات و محوريت آن‌ها كند.

زاهدی، به روند رشد و بالاترين نرخ رشد دستاوردهای علمی در منطقه اشاره و اظهار كرد: ما در كشور خود بحث فن‌آوری‌هايی همچون «سلول‌های بنيادی» و «نانو» داريم كه در اين باره در منطقه حرف اول را می‌زنيم و اميد است روند توليد فن‌آوری و تبديل آن به تجاری‌سازی روند خوبی داشته باشد؛ چون ما در تجاری‌سازی هنوز حرفه‌ای نيستيم.

وی همچنين به سهم دانشجويان ايرانی در توليد علم مالزی اشاره و تصريح كرد: اما مالزی در اين خصوص خوب عمل كرده و با وجود كمبود امكانات از لحاظ توليد علم در تجاری‌سازی اول بوده است، البته اساتيد ايرانی شايسته است تا با ايجاد پلی ميان مؤسسات ايران و مالزی بتوانند گام‌های مؤثری در تجاری‌سازی فن‌آوری‌ها بردارند و با فضای منفی ايجاد شده در مالزی درباره جامعه ايرانی و جامعه دانشگاهی كشورمان، بايد با عمل خود اين امر را ثابت كنند كه ما توانايی‌های بالايی داريم.

در ادامه «محمدعلی لسانی فشاركی»، از اساتيد برجسته حوزه علوم قرآنی، به ذكر ويژگی‌ها و برجستگی‌های مقام معلم پرداخت و گفت: مقوله تعليم و تربيت و ارائه زيبا از آن، در تمامی آيات قرآن موج می‌زند و لزوم پرداختن جامعه و جمهوری اسلامی به اين مقوله ارزشمند است.

همچنين حجت‌الاسلام «واحدی»؛ رايزن فرهنگی جمهوری اسلامی ايران در كوالالامپور، «عزيزالله معماريانی»؛ رايزن علمی و سرپرست دانشجويان ايرانی جنوب شرق آسيا، «محمدمهدی زاهدی»؛ سفير جمهوری اسلامی ايران در كوالالامپور، نيز طی مراسمی به اهدای جوايز اساتيد برجسته ايرانی در دانشگاه‌های مالزی پرداختند.


اساتيد محققان ايرانی دانشگاه‌ مالزی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها