حاشیه های آموزش عالی/ چند کیلو خرما برای استیو جابز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   22 مهر 1390-14 October 2011بازدید 2228


حاشیه های آموزش عالی/ چند کیلو خرما برای استیو جابز
چند کیلو خرما برای استیو جابز/ دانشجو تحریم کرد؛ شریف طلبکار شد!
توزیع خرما برای استیو جابز میان دانشگاه شریفیها، ماجرای خبر نامه وزارت علوم به دانشگاه تهران برای پذیرش یکی از اقوام رئیس جمهور، قطع درختان یک دانشگاه به خاطر احداث اتوبان و چند اتفاق دیگر از مهمترین حاشیه های هفته جاری آموزش عالی کشور بود.

چند کیلو خرما برای استیو جابز!

با انتشار خبر درگذشت استیو جابز - بنیانگذار اپل، هواداران جابز در چهار گوشه دنیا احساسات خود را برای از دادن مدیرعامل اپل به شکلهای مختلف نشان دادند.

موج این ابراز ناراحتیها به ایران هم رسید و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در هفته جاری، اقدام به توزیع خرما برای استیو جابز در دانشگاه خود کردند. آنها عکس جابز را روی یک صندلی چوبی قرار داده و چند بسته خرما برای وی توزیع می کردند.

دانشجویان امیرکبیر یک روز میزبان شیرخوارگاه آمنه شدند

در هفته ای که گذشت، دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای گرامیداشت یاد هم دانشگاهی خود "آمنه زنگنه" دانشجویی که در حمام این دانشگاه بر استنشاق گاز اسید جان خود را از دست داد، غذای یک روز خود را به شیرخوارگاه آمنه اهدا کردند.

کامران دانشجو دست به تحریم زد!

کامران دانشجو - وزیر علوم، با اشاره به اینکه دسترسی 2 دانشگاه کشور به یکی از پایگاههای اطلاعاتی قطع شده است، تاکید کرد: در صورتیکه لازم باشد حتما وزارت علوم کلیه مجلاتی که با این ناشر همکاری می کنند را از لیست مجلات خود خارج خواهند کرد و امتیازی برای آنها قائل نمی شود.

درختانی که ناگهان نبود

مدتی است احداث اتوبان شهید زین الدین در حوالی دانشگاه شهید عباسپور دردسرساز و منجر به قطع برخی درختان این دانشگاه شد. یکی از مسئولان این دانشگاه در گفتگو با مهر البته تاکید کرد که برای جلوگیری از خشک شدن درختان، حدود 350 اصله درخت را با بیل مکانیکی به مکان دیگری از دانشگاه شهید عباسپور منتقل کرده اند که 99 درصد از این درختان سبز شده اند.

فوت دو عضو هیئت علمی دو دانشگاه

ابتدا و انتهای هفته جاری، دانشگاههای آزاد اسلامی و شهید بهشتی دو عضو هیئت علمی خود را از دست دادند. اوائل این هفته دکتر عزیزالله بیات - استاد گروه تاریخ دانشگاه شهید بهشتی بر اثر بیماری درگذشت و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد. همچنین سید علی نقیب زاده - عضو هیئت علمی و معاون سابق اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان این هفته به علت سکته درگذشت و در شاهرود چهره در نقاب خاک کشید.

ماجرای یک نامه جنجالی یا شاید هم قانونی

در هفته ای که گذشت خبری در برخی منابع خبری منتشر شد که حاکی از نوشتن نامه ای از سوی وزارت علوم به دانشگاه تهران برای پذیرش یکی از اقوام رئیس جمهور در بورسیه دکتری این دانشگاه بود. مهدی قمصری - معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفتگوی خود با مهر، تاکید کرد: از نظر ما نامه وزارت علوم ملاک است.

به گفته معاون دانشگاه تهران، افراد بدون در نظر گرفتن نسبتهایشان با مسئولان کشور و تنها از طریق چارچوبهای قانونی وزارت علوم می توانند در دانشگاه تهران تحصیل کنند.

دانشگاه شریف طلبکار شد

پس از آنکه دانشگاه صنعتی شریف به عنوان تنها دانشگاه ایرانی در رتبه بندی پایگاه تایمز رتبه بین 300 تا 350 را از آن خود می کند، بیانیه ای صادر کرد که بر اساس آن مدعی شد در این رتبه بندی شاخصهای فرهنگیش گم شده است.

شریف مدعی شد: در این رتبه ‌بندی اشاره ای به شاخصهای فرهنگی دانشگاه به عنوان یک کانون انسان ‌ساز در جامعه نشده است.


حاشیه های آموزش عالی چند کیلو خرما استیو جابز

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها