جهان باید ایران هسته ای را بپذیرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   21 آبان 1390-12 November 2011بازدید 1246

جهان باید ایران هسته ای را بپذیردپكن -استاد دانشگاه چین گفت: موضوع هسته ای ایران قابل بحث نیست و غرب باید آن را قبول كند.
'وو چونگ' روز شنبه در مصاحبه اختصاصی با ایرنا تاكید كرد: جامعه بین المللی بخصوص غرب باید جرات پذیرفتن ایران هسته ای را داشته باشد.

وی با اشاره به فشارهای آمریكا برای تشدید تحریمها علیه ایران گفت: چین و روسیه باور دارند كه تحریمها راه حل مشكلات نیست و جهان نیز به این موضوع پی برده است.

وی تصریح كرد: در شرایط موجود ارتباط و مراودات بهترین راهكار برای حل كامل مسایل باقیمانده است.

این استاد دانشگاه چین گفت: در واقع بهتر است غرب درایت پیشه كرده و بجای تاكید بر فشار، تهدید و تحریم، به دنبال راه حلی جامع، مناسب و درازمدت باشد.

وی گفت: آنها (غربیها) باید بپذیرند كه ایران اتمی شده است و موضوعاتی چون ساخت سلاح هسته ای و غیره كه آژانس و غرب به آن به عنوان احتمال اشاره می كنند، باید به شكلی مجزا و شفاف مورد بحث و گفت وگو قرار گیرد .

'وو چونگ' تاكید كرد: برای این منظور همه طرفها ازجمله جمهوری اسلامی ایران باید بر رایزنی و مذاكره متمركز شوند.

این استاد دانشگاه در بخش دیگری از مصاحبه به ناكامیهای اخیر آمریكا و رژیم صهیونیستی در خصوص مساله خاورمیانه ازجمله فلسطین اشاره كرد و گفت: تلاش فلسطین برای ورود به سازمان ملل فضای جدیدی را در جهان ایجاد كرد و باعث شد تا كشورهای دیگر به موضوع فلسطین توجه بیشتری كنند و این شرایط به ذائقه آمریكا و اسراییل خوش نیامد.

'وو چونگ' با اشاره به اینكه ورود فلسطین به یونسكو نیز خط بطلان دیگری بر سیاستهای آمریكا و اسراییل بود، تاكید كرد: این دو رژیم می دانند كه باز شدن فضا به روی فلسطین، حضور و نفوذ آنان را در خاورمیانه محدود می كند.

وی افزود: در این شرایط آمریكا و اسراییل می كوشند تا با منحرف كردن اذهان بسوی پرونده هسته ای ایران، خود را از این مخمصه خارج سازند.

' وو چنگ ' تاكنون كتاب ها و مقالات بسیاری در زمینه انقلاب اسلامی ، امام خمینی (ره) ، سیاست خارجی و مساله هسته ای ایران منتشر كرده است .

او در كتابی با عنوان ' تحلیلی بر جنگ عراق علیه ایران ' نیز می نویسد: دنیای غرب با ایجاد جنگ عراق علیه ایران، یك تراژی بزرگ برای عراق ایجاد كرد.

دراین كتاب نیز آمده است: غربیها همواره اطلاعات نادرستی از انقلاب اسلامی و ایران به جهان می دهند. آنان تصور می كنند با این اطلاعات غلط می توانند انقلاب و جمهوری اسلامی را به شكست بكشانند.

'وو چنگ' می گوید كه اشتباهات فراوان غرب در مساله عراق نشان از آن دارد كه در تحلیلهای آمریكا و كشورهای غربی همگی اشتباه بوده است.

وی قبل از این در یكی از تالیفات خود از انقلاب اسلامی به عنوان بزرگترین تحول در دنیای كنونی یاد كرده و آورده است: نسیم انقلاب اسلامی در سراسر جهان وزیده شده است.
جهان،باید،ایران هسته ای

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها