حماسه 9 دی جزو جدایی ناپذیر تاریخ انقلاب اسلامی است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   10 دی 1390-31 December 2011بازدید 1258حماسه 9 دی جزو جدایی ناپذیر تاریخ انقلاب اسلامی است

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: مشاور وزیر علوم گفت: حماسه 9 دی‌ماه جزو جدایی ناپذیر تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.
حسینعلی علیخانی مشاور وزیر علوم در چهارمین سفر استانی هیئت دولت به استان ایلام در جمع دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های این استان با اشاره به اینکه زندگی انسان‌ها همواره با حوادث و وقایع گوناگون مواجه است گفت: روزهایی مانند 22 بهمن، نهم دی‌ماه و ایام دفاع مقدس از وقایعی هستند که به تاریخ انقلاب اسلامی پیوسته‌اند و ایثارگران امروز هم مولود فرهنگی هستند که در دوران دفاع مقدس شکل گرفته بود.

علیخانی با بیان اینکه وظیفه اصلی مسئولان دانشگاهی تکریم و حفظ شان داشجویان شاهد و ایثارگر است، گفت: علاوه بر این در جهت تقویت بنیه علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر، کانون‌های علمی، فرهنگی ایثار در دانشگاه‌های کشور شکل گرفته و این کانون‌ها استادان مشاور را برای همین منظور تعیین و به دانشجویان معرفی می‌کنند که امیدواریم در این راستا این کانون‌ها تقویت شوند.

وی همچنین درباره تشویق دانشجویان شاهد و ایثارگر نخبه گفت: برای تشویق این دانشجویان باید علاوه بر حمایت مادی، در جهت ادامه تحصیل آنها در مقاطع تحصیلات تکمیلی از طریق ارائه بورس تحصیلی یا استفاده از قانون استعدادهای درخشان استفاده کرد.

مشاور وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رؤسای دانشگاه‌ها، رؤسای ستادهای شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها هستند، گفت: وزارت علوم مبلغی در اختیار ستادهای شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها قرارداده و انتظار می‌رود این ستادها از کمک‌های بنیاد شهید هم برخوردار باشند.

همچنین در این نشست دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های استان ایلام سؤالات و دیدگاه‌های خود را با مشاور وزیر علوم در امور ایثارگران در میان گذاشتند.

گفتنی است در پایان این نشست با حضور مسئولان وزارت علوم و با اهدا لوح تقدیر و جوایز ویژه از دانشجویان منتخب شاهد و ایثارگر استان ایلام تقدیر شد.


حماسه 9 دی جدایی ناپذیر تاریخ انقلاب اسلامی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها