ایران مقام اول را در زمینه شناورهای تندرو در جهان دارد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   20 اردیبهشت 1391-09 May 2012بازدید 1404

ایران مقام اول را در زمینه شناورهای تندرو در جهان دارد

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با بیان اینکه ایران در زمینه شناورهای تندرو در جهان دارای مقام اول است گفت: شناور تندرو درخارج از ایران به معنای شناور مسابقه‌ای است اما معنای این مفهوم برای ما به جنگ تحمیلی برمی‌گردد.


مصطفی اثباتی رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در افتتاحیه مرحله نهایی دومین دوره مسابقات شناورهای‌ هوشمند در محل دریاچه مصنوعی ورزشگاه آزادی با بیان اینکه جوانان مستعدی وارد حوزه بسیار با اهمیت صنایع دریایی شده‌اند اظهار داشت: این حوزه بسیار پر کاربرد و با اهمیت است. تاریخچه شکل گیری آن به جنگ تحمیلی برمی‌گردد. ما پس از جنگ به توسعه افزایش فناوری‌ها در این حوزه به خصوص در مورد شناورهای تندرو پرداختیم.

اثباتی با بیان اینکه مفهوم شناور تندرو در داخل و خارج از کشور متفاوت است افزود: شناور تندرو در کشورهای خارجی بیشتر به معنای شناورهای مسابقه‌ای به کار می‌رود. اما معنای این مفهوم برای ما به جنگ تحمیلی و استفاده نیروهای دریایی ایران از آن برمی‌گردد.

وی افزود: ما در ابتدا خودمان نام شناور تندرو را استفاده نمی‌کردیم اما شاهد بودیم رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج مثلا پس از عملیات اعلام می‌کردند که شناورهای تندرو سپاه فلان عملیات را انجام دادند. این گونه شد که این نام ماندگار شد.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ادامه داد: لازم به ذکر است یادآور شوم شناور تندرو شناوری است است که سرعت بالا و ابعاد کوچک را در کنار هم داشته باشد و همچنین نیروهایی که آماده شهادت باشند به این مجموعه کاملا یک شناور تندرو اطلاق می‌شد. صرف سرعت نبود که ترس و واهمه در دل دشمن ایجاد می‌کرد.

اثباتی با بیان اینکه ایران در زمینه شناورهای تندرو در جهان دارای مقام اول است، تصریح کرد: ما این رقابت‌ها را صرفا به چشم یک مسابقه نمی‌بینیم و حمایت از آن را وظیفه خودمان می‌دانیم. مطمئن باشید همکاران ما که سال‌ها است تجربه در این زمینه دارند با بررسی این رقابت‌ها طرح‌ها و ایده‌های جدید گرفته و سعی در عملی کردن آنها خواهند داشت.شناورهای تندرو صنایع دریایی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها