انتقال مدیریت دانشگاه آزاد از خاندانی به خاندانی دیگر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   04 بهمن 1391-23 January 2013بازدید 1562


انتقال مدیریت دانشگاه آزاد از خاندانی به خاندانی دیگر
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که تاخیر در ارایه لایحه بودجه به مجلس، برخی بی‌انضباطی‌های مالی و عدم بررسی‌های تخصصی همه نتیجه انحلال سازمان برنامه و بودجه است.


پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده مردم فریدون و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در نطق میان دستور امروز خود گفت: اهمیت وضعیت فعلی اقتصادی تا حدی است که باعث شده علیرغم معضل‌های فراوان منطقه‌ای در این فرصت اندک به بیان مشکلات اقتصادی کشور بپردازم.

وی با بیان اینکه برخی مشکلات اقتصادی از تحریم‌ها ناشی شده است، اظهار کرد: با این وجود درصد بسیار زیادی از مشکلات اقتصادی به سوء مدیریت‌ها و مسائل ساختاری اقتصاد مربوط می‌شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: تاخیر در ارائه بودجه سالانه به مجلس که هر سال هم تکرار می‌شود تاثیرات بسیار مخربی به دنبال دارد که نتیجه انحلال سازمان برنامه و بودجه است،باید توضیح دهند که چرا سازمان برنامه و بودجه منحل شده است که حالا نتیجه آن بی‌انضباطی‌های مالی گسترده، عدم بررسی تخصصی موارد مربوط به بودجه، نیمه کاره ماندن طرح‌های استانی و هزینه چندین برابری تکمیل آنها شده است.

نماینده مردم فریدون گفت: باید توضیح دهند چند درصد مصوبات سفرهای استانی اجرایی شده است،‌ مصوبات سفرهای اول رییس‌جمهور هنوز اجرایی نشده است، دو سال از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها می‌گذرد، آیا می‌دانند قدرت خرید همان مستضعفانی که دم از حمایت از آنها می‌زدند امروز به شدت کاهش یافته است، چرا آماری که ارائه می‌کنند با زندگی مردم تطبیق ندارد؟

موسوی لارگانی با اشاره به اینکه رییس‌جمهور گفته بود که تورم بین 15 تا 21 درصد است، گفت: چرا آمارها با زندگی مردم تطبیق نمی‌کند، چرا در سال تولید ملی واردات از چین را مدیریت نمی‌کنید، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها همه تعطیل شده و بیکاری روزافزون است، چرا ارز واردات برنج را پرداخت نمی‌کنید که مردم در صف‌های طولانی قرار نگیرند! آیا سیاست اقتصادی دولت فاصله فقیر و غنی را کم کرده است؟

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خطاب به احمدی‌نژاد، گفت: وعده اشتغال دو و نیم میلیونی شما چه شد، چرا یک بار در طول این سالها از روند اجرایی سهام عدالت گزارشی نداده‌اید تا مردم بدانند که سهامدار کجا هستند؟ کاهش ارزش پول ملی در بیست روز نتیجه چیست؟ آذر ماه سال گذشته در مصاحبه‌ای گفته بودید که ارزش واقعی هر دلار زیر هزار تومان است، چه شده است که امروز دلار قیمتی بیشتر از سه هزار و 500 تومان دارد؟ سهم تولید کشاورزی از هدفمندی یارانه‌ها چه شد، مردم با سختی زندگی می‌کنند و تولیدکنندگان و کشاورزان هنوز حق خود را از هدفمندی یارانه‌ها دریافت نکرده‌اند.

وی در ادامه در مورد وضعیت دانشگاه آزاد گفت: ما هزینه زیادی برای تغییر مدیریت دانشگاه آزاد پرداخت کردیم اما هدفمان این نبود که مدیریت این دانشگاه از خاندانی به خاندانی دیگر منتقل شود، دو ماه پیش ما یک نامه به ریاست دانشگاه آزاد نوشتیم که هنوز هیچ کس در مورد آن جوابگو نیست، چرا کسی به خواسته‌های نمایندگان در مورد دانشگاه آزاد توجه نمی‌کند؟

این گفته موسوی لارگانی با فریادهای احسنت نمایندگان همراه شد.
مدیریت دانشگاه آزاد دانشگاه دانشگاه آزاد تعویض مدیریت دانشگاه آزاد

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها