ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی تاسال92 به سه هزار شغل تحصیلی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   26 بهمن 1391-14 February 2013بازدید 847


ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی تاسال92 به سه هزار شغل تحصیلیرییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: بر اساس برنامه ریزی های در دست اجرا ، تا پایان سال آینده ظرفیت این دانشگاه به سه هزار رشته شغل تحصیلی افزایش خواهد یافت.


پرتال دانشگاهی به نقل از ˈ عبدالرسول پورعباس ˈ عصر چهارشنبه در حاشیه دهمین دوره تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در کرج اظهار کرد: افزایش ظرفیت رشته شغل تحصیلی این دانشگاه با همکاری صاحبان حرفه ها ، کارخانه ها، واحدهای صنعتی و تولیدی و اصناف انجام خواهد شد.

وی افزود: اکنون دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور دارای یکهزار و 100 رشته شغلی تحصیلی با 700 هزار دانشجو است که در 900 مرکز در استانهای مختلف کشور مشغول کسب دانش و مهارت لازم هستند که 400 مرکز آن در جوار کارخانه ها و واحدهای صنعتی قرار دارند.

پورعباس بیان کرد: برای توسعه و گسترش دانش توام با مهارت، گام های بزرگی مانند نظام آموزش های مهارتی ، صلاحیت حرفه ای و احراز شغل برداشته شده است.

وی گفت : تلاش برای استقرار نظام مهارتی در کشور از سال 74 آغاز شده است که از مهر 91 به صورت رسمی فعالیت در قالب دانشگاه یاد شده اجرایی شد.

وی افزود: بیشتر شغل های تحصیلی این دانشگاه دربخش صنایع مانند برق، مکانیک، جوشکاری تخصصی، قطعه سازی، بخش کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر مانند گردشگری، هتل داری، موسیقی، نقاشی، حج و زیارت، اوقاف، مهارت های قرآنی و خبرنگاری است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اظهار کرد: دولت در فعالیت های یاد شده نقش حاکمیتی نظارت، کنترل، هدایت و گسترش را برعهده دارد و بیشتر فعالیت ها با همکاری بخش خصوصی درحال انجام است.

پور عباس بیان کرد: اکنون نظام آموزش عالی کشور در بخش نظری ˈ آکادمیکˈ با هدف تولید علم و فناوری افراد را تربیت می کند و در بخش دوم نظام آموزش مهارتی با هدف تولید بیشتر کار می کند تا دانش آموخته با توجه به بازار کار و تخصص لازم جذب شده و افراد دانش آموخته نظری با گذراندن یک دوره مهارتی بهتر می توانند جذب بازار کار شوند.


در دهمین دوره تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور که در مرکز تربیت مربی پژوهش های فنی و حرفه ای به مدت سه روز در کرج در حال برگزاری است، 650 نفر از مدرسان این دانشگاه از استانهای مختلف کشور شرکت دارند.دانشگاه دانشگاه علمی و کاربردی ظرفیت دانشگاه علمی و کاربردی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها