افتتاح دفتر نهاد رهبری در پردیس های استان تهران دانشگاه فرهنگیان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   18 شهریور 1392-09 September 2013بازدید 844افتتاح دفتر نهاد رهبری در پردیس های استان تهران دانشگاه فرهنگیاندفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری عصر امروز در پردیس های استان تهران دانشگاه فرهنگیان افتتاح شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، مراسم افتتاحیه دفتر نهاد مقام معظم رهبری در پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان تهران صبح امروز با حضور حجت الاسلام پوررضا مدیرکل امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، دکتر رنجبرزاده معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه فرهنگیان، حجت الاسلام دادگر رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان، دکتر حسینیان رئیس پردیس شهید چمران دانشگاه فرهنگیان برگزار شد و اولین دفتر نهاد در پردیس شهید چمران دانشگاه فرهنگیان افتتاح شد.

افتتاح مابقی دفاتر مقام معظم رهبری در پردیس ها و مراکز استانی تهران با مسئولیت حجت الاسلام دادگر مسئول نهاد نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگیان راه اندازی خواهد شد.

حجت الاسلام دادگر با اشاره به راهبردهای دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان در این مراسم گفت: سند دانشگاه اسلامی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده و به دفاتر نهاد در دانشگاهها ابلاغ شده و به زودی نیز به دانشگاهها ابلاغ خواهد شد بر همین اساس تحقق و اجرای این سند در دستور کاری دفتر نهاد قرار خواهد گرفت.

وی از دیگر راهبردهای دفتر نهاد دانشگاه فرهنگیان به اجرا، نظارت و تحقق منویات حضرت امام و مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: با توجه به پیشرفت کشور، جهاد علمی نیز از مهمترین راهبردهایی خواهد بود که توسط دفتر نهاد پیگیری می شود.

دادگر افزود: دانشگاه فرهنگیان باید در همه زمینه ها به ویژه مباحث علمی حرف برای گفتن داشتن باشد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان از دیگر راهبردهایی که در این نهاد پیگیری خواهد شد به کرسی های آزاد اندیشی، تحول در علوم انسانی، سبک زندگی و اسلامی شدن دانشگاهها اشاره کرد.

در ادامه حجت الاسلام پوررضا مدیر کل امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها گفت: معلمان در انقلاب بار عظیمی بر دوش گرفته اند و همچنین حرکت آنان قبل از انقلاب حرکت بزرگی بود اگر بتوانیم بستری را فراهم کنیم تا آینده دانش آموزان ما توسط این دانشجویان معلم هموار شود وظیفه خود را انجام داده ایم.

دکتر اکبر رنجبرزاده معاون توسعه ، مدیریت و منابع دانشگاه فرهنگیان نیز در ادامه افزود: دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه خاص و ویژه در کشور است و مقام معظم رهبری نگاه ویژه ای به این دانشگاه دارند و این دانشگاه علاوه بر تولید علم، باید به ابعاد تربیتی نیز توجه ویژه داشته باشد و ابعاد تربیتی جزء ساختار دانشگاه فرهنگیان قرار گیرد.

وی گفت: ساختار این دانشگاه باید تربیت محور، علم محور و پژوهش محور باشد و دفتر نهاد بهترین محل برای سازماندهی این ساختار است.

در ادامه نیز سید رسول حسینی - رئیس پردیس شهید چمران دانشگاه فرهنگیان افزود: امروزه تربیت و پرورش دانشجو معلمان ما پیچیده، سخت و خطیر شده است. ما در عصری قرار داریم که گردانندگان ذهن جوانان ما، مدارس و دانشگاهها نیستند و جوانان ما با فشار یک کلید با جهان خارج ارتباط برقرار می کنند. ما در عصر تغییر جمع افزا هستیم و نقش دفتر نهاد نمایندگی در این عصر پیچیده می تواند بسیار پیچیده باشد.دفتر نهاد رهبری در پردیسهای استان تهران دفتر نهاد رهبری دفتر نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها