رونمایی از کتاب باقر لاریجانی در مراسم تودیع معارفه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   02 مهر 1392-24 September 2013بازدید 441
رونمایی از کتاب باقر لاریجانی در مراسم تودیع معارفهمراسم تکریم و معارفه روسای دانشگاه علوم پزشکی تهران امروز با حضور وزیر بهداشت، معاونان و اساتید دانشگاه در محل ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد و با حواشی همراه بود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران که از سوی وزارت بهداشت با عنوان "تکریم و معارفه" برگزار می شود، با استقبال بسیار زیادی از سوی اساتید و کارکنان مواجه شده بود و مدعوین در زمان حضور دکتر منصوری بر روی سن به صورت ایستاده وی را مورد تشویق قرار دادند.

دکتر محمدرضا منصوری رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران در دی ماه 91 و پس از حاشیه های بسیار برکناری مرضیه وحیددستجردی از وزارت بهداشت و استعفای باقر لاریجانی از ریاست دانشگاه، از طرف محمدحسن طریقت منفرد به سمت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی منصوب شده بود و به دلیل شرایط ویژه ای که در آن زمان بر دانشگاه حاکم شد، امروز مورد تقدیر تمامی حاضرین مبنی بر قبول این مسئولیت در آن موقعیت قرار گرفت.

دکتر منصوری در سال های پیش از انقلاب به دلیل فعالیت های سیاسی و انقلابی از سوی ساواک دستگیر و تحت شکنجه قرار گرفت. در این مراسم کلیپی از حضور دکتر منصوری در موزه عبرت پخش شد که وی با اشاره به شکنجه هایی که در آن زمان بر وی اعمال شده بود در غرفه هایی که زندان را بازسازی کرده بودند حضور می یافت و آنها را تشریح می کرد.

دکتر لاریجانی که کناره گیری اش از ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران با حاشیه های بسیاری همراه بود در زمان سخنرانی خود گفت: یکی از کارهای سختی که دکتر هاشمی در پیش دارد همین عوض و بدل کردن امور عالم است اما به هر حال مجبورن!

دکتر لاریجانی در حین سخنرانی خود از کتاب اش با عنوان "راهی به سوی آینده " گزارش تحول یک دهه اخیر دانشگاه رونمایی کرد و یک نسخه آن را به دکتر جعفریان و یک نسخه هم برای تورق به وزیر بهداشت داد.

دکتر منصوری در زمان صحبت اش درباره ثبات مدیریتی دانشگاه گفت: امیدوارم که دکتر جعفریان 8  سال مدیر بماند. این جمله دکتر منصوری با واکنش جعفریان مواجه شد و به مزاح گفت من قرارم با دکتر هاشمی 4 سال بوده اگر شما لطف کنید تخفیف بدید فعلا 4 سال در خدمت باشیم.

جوانی دکتر جعفریان که متولد 1346 است سوژه صحبت های وزیر بهداشت و خودش شد و یادآوری کرد من هر دلیلی که می خواستم بیاورم که مسئولیت را نپذیرم دکتر هاشمی قبول نکرد و گفتم من جوان هستم اما دوستان گفتند من از روسای پیشین غیر از دکتر منصوری در زمان قبول مسئولیت پیرتر هستم.

اهدای هدایایی از سوی هیات رئیسه و دانشکده های مختلف به دکتر منصوری بخش دیگری از حاشیه های این مراسم بود.


کتاب باقر لاریجانی رونمایی از کتاب باقرلاریجانی مشخصات کتاب باقر لاریجانی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها