افزايش تعداد دانشگاه های ايران در اتحاديه بين المللی دانشگاه‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   13 تیر 1390-04 July 2011بازدید 2559


افزايش تعداد دانشگاه های ايران در اتحاديه بين المللی دانشگاه‌ها

گروه آزمون و سنجش : با اضافه شدن دانشگاه علم و‌فرهنگ به عنوان يکي از دانشگاه‌هاي خصوصي پژوهش‌محور در اتحاديه بين‌المللي دانشگاه‌ها ( International Association of Universities) ايران با داشتن 25 دانشگاه در اين اتحاديه بالاترين رتبه را در منطقه خاورميانه به دست آورده است.

به گزارش آنا،عباس نامجو معاون طرح و برنامه دانشگاه علم و فرهنگ با اعلام اين خبر تاکيد کرد:" مجمع نام برده را مي توان معتبرترين سازمان بين المللي دانشگاهي قلمداد کرد كه زير مجموعه سازمان فرهنگي آموزشي ملل متحد – يونسكو است . از مهمترين اهداف مجمع ايجاد همسويي و هماهنگي جهاني در آموزش عالي كشورهاي مختلف در راستاي گسترش امكانات و ارتقاي اهداف آموزش عالي و بهره‌برداري عالي و بهينه از امكانات نرم‌افزاري آموزش عالي در سطح جهان است."

ازمهمترين خدمات (IAU) به دانشگاههاي عضو ، برگزاري كنفرانس ها و نشست هايي در زمينه آموزش عالي و پ‍‍‍ژ‍وهش در ارتباط با مسائل جهاني و منطقه اي است. شركت دانشگاههاي عضو در اين گونه كنفرانسها زمينه آشنايي بيشتر رييسان دانشگاههاي كشور با آخرين دستآوردها و چالش هاي پيش روي آموزش عالي در سطح جهان را فراهم مي آورد. تاکنون دانشگاه‌هاي بسياري از سراسر جهان به عضويت اين اتحاديه درآمده‌اند. از ميان 650 دانشگاه عضو، 40 درصد اروپايي، 23 درصد آسيايي و از اقيانوسيه، 13 درصد خاورميانه، 11 درصد از آفريقا، 8 درصد از آمريکاي شمالي و 5 درصد از آمريکاي لاتين و جزاير کارائيب است. استماع سخنراني ها و گزارش‌ها، مطالعه نشريه‌ها و كتاب‌هاي ارايه شده در حاشيه كنفرانس‌ها و همچنين انجام گفتگوهاي متعدد با ديگر اعضاي شركت كننده و ملاقات با صاحب نظران و نظريه پردازان آموزش عالي در ديگر كشور‌هاي جهان موجب به روز شدن اطلاعات مسئولان دانشگاههاي كشور شده و مقدمات لازم را براي بومي سازي راهبردهاي آموزش عالي جهاني در كشور فراهم مي‌کندافزايش تعداد دانشگاه های ايران اتحاديه بين المللی دانشگاه‌ها
اخبار روزنامه ها