درآمدزایی دانشگاه لرستان برای پژوهش از درآمد اختصاصی پردیس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   18 فروردین 1392-07 April 2013بازدید 1580
درآمدزایی دانشگاه لرستان برای پژوهش از درآمد اختصاصی پردیس

رئیس دانشگاه لرستان از اختصاص درآمد پردیس این دانشگاه به مسایل پژوهشی و تحقیقاتی خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر حسن زمانیان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: صدرد صد اعبتارات پژوهشی دانشگاه لرستان در سال گذشته تامین شده و گرنت پژوهشی اساتید به طور کامل پرداخت شد. 

وی همچنین از پرداخت اعتبار تشویقی مقالات خبر داد و گفت : سال گذشته 100  میلیون تومان اعتبار تشویقی مقالات به اساتید پرداخت شده است.

رئیس دانشگاه لرستان درباره کاهش 7 درصدی بودجه پژوهشی سال 92 دانشگاه‌ها و چگونگی جبران آن گفت: دانشگاه لرستان بیشتر در پی اجرای طرح های بیرون از دانشگاه است طرح هایی که مشکلات جامعه را دربر دارد و دراین زمینه هم رشد بسیار خوبی را داشته است.

وی به راه اندازی پردیس بین الملل در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: درآمد پردیس بین الملل دانشگاه صرف مسایل پژوهشی و تحقیقاتی خواهد شد.

زمانیان به رشد تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان اشاره کرد و افزود: رشته های دکتری دانشگاه از دو رشته به 47 رشته و رشته های کارشناسی ارشد از 19 رشته به 54 رشته افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: همزمان با افزایش رشته‌های تحصیلات تکمیلی امکانات در بخش تحصیلات تکمیلی هم افزایش یافت به طوریکه سال گذشته یک میلیارد و 200 میلیون تومان تجهیزات آزمایشگاهی خریداری شد و دو دستگاه بسیار پیشرفته در زمینه تحقیقات مواد و علوم زیستی هم درحال خریداری است.


دانشگاه دانشگاه لرستان پژوهش در دانشگاه لرستان
اخبار روزنامه ها