پذیرش دانشجوی ارشد و دکتری در واحد بین‌الملل استان مازندران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   24 شهریور 1392-15 September 2013بازدید 4228پذیرش دانشجوی ارشد و دکتری در واحد بین‌الملل استان مازندران

رییس دانشگاه مازندران از آغاز به کار فعالیت پردیس دانشگاه مازندران با پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری خبر داد.

احمد احمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، ضمن خوش‌آمدگویی و آرزوی موفقیت به دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه مازندران، اظهارداشت: بار دیگر فصل تجدید میثاق دانشجویان، همکاران هیات علمی و کارکنان در معیادگاه علم و دانش فرا رسیده است.

وی با بیان اینکه بی تردید، آموزش عالی بالاترین و آخرین مرحله نظام آموزشی در رأس هرم آموزش هر کشور است، گفت: تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد مورد نیاز بخش‌های مختلف جامعه، ترویج و ارتقای دانش، گسترش تحقیق و انجام پژوهش‌های بنیادی و کاربردی و فراهم کردن زمینه مساعد برای توسعه کشور از اهداف و نقش آموزش عالی در کشور به شمار می‌رود.

احمدپور با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی نه تنها به دلیل تربیت نیروی انسانی متخصص، بلکه به جهت گسترش مرز‌های دانش و از دیدگاه‌های رشد شخصی، ملی و بین‌المللی مورد توجه هستند، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در امر تحقیق و پژوهش یکی از عوامل مهمی است که می‌تواند نقش اساسی بر بهره‌وری بلند مدت یک جامعه داشته باشد.

رییس دانشگاه مازندران با تاکید بر اینکه زیربنای بسیاری از شاخص‌های توسعه را سطح کمی و کیفی نیروی انسانی تشکیل می‌دهد، اظهارداشت: تولید دانش و سرمایه گذاری انسانی سبب افزایش کارایی نظام تولید، درآمد سرانه و رفاه نسبی همگانی می‌شود.

وی با بیان اینکه علم و دانش رمز پیشرفت، امنیت، رفاه جامعه و عامل رشد انسان‌هاست، گفت: علم و دانش زمانی نتیجه می‌دهد که همراه با بینش و حکمت، تزکیه و تقوی باشد و علم واقعی، پی بردن به حقانیت و حکمت کارهای الهی است.

رییس دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه سال تحصیلی امسال با حضور بیش از 13 هزار دانشجو توسط 300 عضو هیات علمی تمام وقت این دانشگاه آغاز می‌شود، اظهارداشت: تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران در سه سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است، به طوری که تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد به 2775 نفر رسیده و از رشد 152 درصدی برخوردار بوده است.

احمد پور با بیان اینکه تعداد دانشجویان دوره دکتری به 650 نفر رسیده که از رشد 424 درصدی برخوردار بوده است، اظهارکرد: همچنین تعداد رشته گرایش‌ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب 100 و 150 درصد رشد داشته است.

وی از اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران که هویت ساز نام پرافتخار دانشگاه مازندران هستند خواستار شد: در این سال با تلاش معلم گونه خود همانند سال‌های قبل شرایطی را فراهم کنند که دانش آموختگان این دانشگاه در آینده از بهترین‌های عرصه علم و فناوری در کشور اسلامی ایران باشند.

وی همچنین از دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی(کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) نیز خواستار شد: با قدردانی از استادان دانشگاه که به حق پشتیبان حرکت علمی آنان هستند این نکته را در نظر داشته باشند که ملت بزرگ ایران چشم به آینده سازی آنان دارد.


پذیرش دانشجوی ارشد در دانشگاه بین الملل پذیرش دانشجوی دکتری در واحد بین الملل پذیرش دانشجو در دانشگاههای بین الملل
اخبار روزنامه ها