طرح «آموزش حفظ قرآن از راه دور» در فرانسه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   20 اردیبهشت 1390-10 May 2011بازدید 2705


طرح «آموزش حفظ قرآن از راه دور» در فرانسه اجرا می‌شود

طرح «آموزش حفظ قرآن از راه دور» به همت بخش قرآن مؤسسه اروپايی علوم انسانی پاريس(IESH)، از دهم شهريور ماه سال جاری آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرانی ايران(ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «ieshdeparis»، اين طرح مجازی ويژه مسلمانان عرب‌زبان يا فرانسه‌زبانی است كه علاقه‌مند به حفظ كل يا بخشی از كلا‌م‌الله مجيد هستند ولی فرصت حضور در كلاس‌های آموزشی برای آنان فراهم نيست.

مؤسسه اروپايی علوم انسانی پاريس در فراخوان خود اعلام كرده است: در اين طرح، قرآن كريم توسط اساتيد مجرب با رعايت كامل اصول تجويد از طريق تماس تصويری و صوتی اينترنتی آموزش داده می‌شود و كاربران می‌توانند از طريق ميكروفن و و‌ب‌كم سطح يادگيری خود را در حضور اساتيد مؤسسه ارزيابی كنند.

طرح آموزش از راه دور حفظ قرآن به دوازده بخش تقسيم شده است و پس از پايان هر بخش و موفقيت كاربر در آزمون مورد نظر، حافظ قرآن می‌تواند وارد مرحله بعدی شود و سوره‌های بيشتری فرا گيرد.

گفتنی است اين طرح به مدت يك‌سال ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وب‌سايت مؤسسه اروپايی علوم انسانی پاريس به آدرس اينترنتی «http://www.ieshdeparis.fr/» از نحوه ثبت‌‌نام و هزينه‌ دوره اطلاع پيدا كنند.


طرح آموزش حفظ قرآن از راه دور فرانسه
اخبار روزنامه ها