ارائه تسهیلات بیشتر به طلاب برای خرید کتاب

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   27 دی 1390-17 January 2012بازدید 2551


ارائه تسهیلات بیشتر به طلاب برای خرید کتاب

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر: عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار ارائه تسهیلات بیشتری به طلاب جهت خرید کتاب شد.

آیت‌الله سید احمد خاتمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه،‌ برگزاری این نمایشگاه را کار ستودنی دانست و گفت: به هر حال قم پایتخت فرهنگی جهان تشیع است و بر همین اساس برگزاری این گونه نمایشگاه‌ها سبب نشاط فرهنگی می‌شود.

وی خواستار ارائه تسهیلات بیش از پیش به طلاب حوزه علمیه برای تهیه کتاب شد و ابراز داشت:‌ اگر بتوان تسهیلات بیشتری در اختیار طالبان واقعی کتاب قرار داد کارخداپسندانه‌ای خواهد بود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به گله برخی از طلاب مبنی عدم توانایی برای تهیه کتاب با توجه به شهریه‌های حوزه گفت: اگر حمایت بیشتری از طلاب صورت گیرد استقبال بیشتری هم از این نمایشگاه خواهد شد و افراد بیشتری از بهره ارزشمند نمایشگاه کتاب حوزه استفاده خواهند کرد.

وی حضور ناشران خارجی را در دومین نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: ما باید به روابط بین‌المللی توجه داشته باشیم به ویژه تلاش داشته باشیم در این راستا شیعه را کمک کنیم.

آیت‌الله خاتمی دعوت از ناشران شیعه را جهت حضور در دومین نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه گامی ستودنی دانست و گفت: امیدواریم در نمایشگاه بین‌المللی کتاب هم به این نکته توجه شود.

وی در خصوص تعامل وزارت ارشاد و حوزه جهت برگزاری این‌گونه نمایشگاه، به حضور مدیرحوزه‌های علمیه و جمعی از حوزویان در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه اشاره کرد و ابراز داشت: این مهم نشانگر اقبال حوزه به اینگونه فعالیت‌ است و مسئولان ارشاد نیز باید این سرمایه را قدر بدانند و سعی کنند بیش از پیش تعامل داشته باشند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: کمک و تعامل برای نشر و تهیه کتاب، هم به مصلحت حوزه و هم به مصلحت دولت است.ارائه تسهیلات بیشتر طلاب خرید کتاب
اخبار روزنامه ها