تحصیل 120 ملیتی و گسترش شعبات جامعه المصطفی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   18 آبان 1391-08 November 2012بازدید 2541
تحصیل 120 ملیتی و گسترش شعبات جامعه المصطفی

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با ارائه آماری از تحصیل 25 هزار دانشجو از 120 ملیت در این دانشگاه به ارائه آماری در خصوص میزان دانش آموختگان و گسترش شعبات این دانشگاه در سایر کشورها پرداخت.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر حجت الاسلام اعرافی صبح امروز در دومین روز از چهل و چهارمین همایش معاونان آموزشی دانشگاهها  با بیان اینکه جامعه المصطفی العالمیه بخش مهم رقابت معرفتی را در دست گرفته است به تعداد دانش آموختگان این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر  جامعه المصطفی 20 هزار دانش آموخته در مقاطع کاردانی و بالاتر و دوره های حوزوی طی 30 سال گذشته را دارد. همچنین هم اکنون 25 هزار دانشجو ز 120 ملیت در المصطفی تحصیل می کنند.

به گفته عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی 14 هزار نفر از این دانشجویان در شهرهای مشهد، اصفهان و گرگان تحصیل می کنند که شعبه المصطفی در گرگان اختصاص به دانشجویان اهل سنت دارد. علاوه بر این در 50 کشور جهان دانشجویان در شعبه های المصطفی تحصیل می کنند که در صدد هستیم تعداد شعبه ها را در کشورها به عدد 100 افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه بیش از یک صد رشته و گرایش از مقطع کاردانی تا دکتری در جامعه المصطفی تدریس می شود اعلام کرد که این دانشگاه در 10 کشور دارای شبکه پژوهش و در 10 کشور دیگر شبکه نشر دارد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه در ادامه افزود: 2 هزار نویسنده و محقق در جامعه المصطفی از 200 زبان زنده دنیا ساماندهی شده اند.

حجت الاسلام اعرافی در بخش دیگری از سخنان خود  خاطرنشان کرد که شعبات المصطفی به سه بخش در داخل و خارج کشور تقسیم شده اند. یکی از این مراکز که عمدتا در قم و مشهد فعالیت می کنند به تربیت دانشجویان شیعی، بخشی دیگر به تربیت دانشجویان اهل سنت و در برخی از شهرها و کشورها به تربیت دانشجویان اهل سنت و شیعی به طور مشترک می پردازد.

وی گفت: در این باره گروهی از معلمان اهل سنت کشور افغانستان هم اکنون در مشهد در حال آموزش هستند.

این عضو عالی شورای انقلاب فرهنگی با بیان اینکه جامعه المصطفی 350 انجمن علمی و تربیتی دارد گفت: این دانشگاه دارای 100 سایت است و یکی از مزیت های دانشگاه در تربیت دانشجویان این بود که 17 دانش آموخته این دانشگاه در کشور افغانستان وزیر، نماینده مجلس یا استاد دانشگاه هستند.


ملیت های مختلف گسترش شعبات جامعه المصطفی جامعه المصطفی العالمیه
اخبار روزنامه ها