راه اندازی رشته دين و رسانه در دانشکده صدا و سيمای مرکز قم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   18 آذر 1391-08 December 2012بازدید 2315
راه اندازی رشته دين و رسانه در دانشکده صدا و سيمای مرکز قم

قم- مدير پژوهشي دانشکده صدا و سيماي مرکز قم، از راه اندازيˈرشته ˈدين و رسانهˈ در اين دانشکده براي نخستين بار در سطح کشور خبر داد.

ˈسيدعلي آذربخشˈ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: دانشجويان با موفقيت در آزمون اختصاصي و مصاحبه ها در اين رشته پذيرش مي شوند.

وي خاطرنشان کرد: اين رشته به تاييد وزارت علوم رسيده و با توجه به نياز سازمان صدا و سيما در حوزه هاي محتوايي ايجاد شده است.

وي ادامه داد: اين رشته در سطح تحصيلات تکميلي(کارشناسي ارشد) اقدام به پذيرش دانشجو مي کند و داوطلبان بايد داراي تحصيلات پايه 9 حوزه علميه معادل کارشناسي باشند.

آذربخش تصريح کرد: اين رشته در سرفصل هايي همچون مباحث فقهي، اخلاقي، کلامي، رسانه اي با رويکرد مباني اسلامي و بومي طراحي شده است.

وي در ادامه از برگزاري آزمون اختصاصي دانشکده صدا و سيما ويژه طلاب حوزه هاي علميه سراسر کشور خبر داد و افزود: اين آزمون در چهار رشته توليد سيما، ادبيات نمايشي، ارتباط و علوم اجتماعي و دين و رسانه برگزار مي شود.

وي با اشاره به اينکه اين دانشکده با دو روش آزمون سراسري و آزمون اختصاصي اقدام به جذب دانشجو مي کند، گفت: اين آزمون اختصاصي براي سومين بار در استان قم برگزار مي شود.

آذربخش بيان داشت: اين آزمون 16 آذرماه امسال در دانشکده صدا و سيماي مرکز قم برگزار مي شود و نتايج نهايي آن اواخر دي امسال اعلام خواهد شد.

وي يادآور شد: حدود 400 نفر از طلاب در اين آزمون شرکت دارند که در مرحله نخست 90 تا 100 نفر دو برابر ظرفيت پذيرش خواهند شد و نتايج قطعي پس از برگزاري مصاحبه اعلام مي شود.ک/
راه اندازی رشته دين و رسانه دانشکده صدا و سيمای مرکز قم
اخبار روزنامه ها