کنکور رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد برگزار می‌شود و دیگر اینکه تکلیف تغییر رشته روشن شده است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   21 آذر 1391-11 December 2012بازدید 2396

کنکور رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد برگزار می‌شود و تکلیف تغییر رشته روشن شده است


<a class=کنکور92" title="کنکور92" width="250" height="175" />


بر اساس اعلام مسئولان سازمان سنجش و مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، کنکور در هیچ کدام از کدرشته محلهای پزشکی دانشگاه آزاد حذف نشده و آزمون این رشته ها در خردادماه سال آینده توسط سازمان سنجش برگزار خواهد شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، تاکنون بیش از 300 هزار داوطلب نسبت به تکمیل تقاضانامه الکترونیک ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 92 در سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اقدام کرده اند.

بر اساس مصوبه کارگروه ماده 4 قانون پذیرش دانشجو، پذیرش برای کد رشته محلهای بدون آزمون در نیمسال دوم سال تحصیلی جاری صورت می گیرد که ضوابط و اسامی کدرشته محلها در دفترچه ای جداگانه در دی ماه منتشر خواهد شد.

کد رشته محلهایی که پذیرش در آنها بدون آزمون خواهد بود شامل کد رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد نمی شود و ثبت نام برای کدرشته محلهای پیام نور و غیردولتی توسط سازمان سنجش و ثبت نام کد رشته محلهای دانشگاه آزاد در مرکز آزمون این دانشگاه صورت می گیرد.

پذیرش در کدرشته محلهایی که از طریق سوابق تحصیلی صورت می گیرد از هیچ روش دیگری از جمله فراگیر و آزمون انجام نمی شود.

اجازه انتقال یا تغییر به رشته محل دیگر برای پذیرفته شدگان بدون آزمون وجود ندارد و این عده از پذیرفته شدگان بدون کنکور، امکان انتقال به رشته های با آزمون را ندارند.

آزمون سراسری سال 92 در روزهای 30 و 31 خردادماه و اول تیرماه سال آینده برگزار خواهد شد.کنکور92 تغییر رشته در دانشگاه آزاد دانشگاه کنکور پزشکی
اخبار روزنامه ها