جزئیات پذیرش شعب بین الملل پزشکی در کنکور 92 و اعلام رشته ها و ظرفیت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   22 تیر 1392-13 July 2013بازدید 2622جزئیات پذیرش شعب بین الملل پزشکی در کنکور 92 و  اعلام رشته ها و ظرفیت

مسئول شعب بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی با اشاره به جزئیات پذیرش این شعب در کنکور سراسری 92 گفت: بیش از 2 هزار نفر در سه رشته دکتری حرفه ای و چهار رشته کارشناسی از طریق کنکور سراسری سال 92 در شعب بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی پذیرفته می شوند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از کیقباد طاهرنژاد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: 2 هزار و 117 نفر در چهار رشته علوم آزمایشگاهی، علوم تغذیه، علوم صنایع غذایی و فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی و سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در مقطع دکتری حرفه ای پذیرفته خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: شعب بین الملل علوم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجو می پذیرند که این دانشجویان از طریق کنکور ارشد پزشکی می توانند به این مقاطع ورود پیدا کنند.

طاهرنژاد درباره وضعیت شعب بین الملل علوم پزشکی در کنکور 92 یادآور شد: از مجموع 26 شعبه دانشگاهی وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی برای سال تحصیلی 93 - 92، 22 شعبه دانشگاهی مبادرت به پذیرش دانشجو کرده اند.

مسئول شعب بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی تاکید کرد: روند آموزش دانشجویان رشته های علوم پزشکی در این شعب همچون سایر دانشجویان و بر اساس آیین نامه های آموزشی یکسان است اما کاملاً به دانشگاه ها تاکید شده است که آموزش این گروه از دانشجویان باید در مجموعه ای جداگانه از دانشجویان سراسری باشد.

وی اظهار داشت: این ممنوعیت شامل همه بخش های بالینی، تئوری و کلاس آزمایشگاهی است.


جزئیات پذیرش شعب بین الملل پزشکی در کنکور 92 اعلام ظرفیت های کنکور ظرفیت های کنکور92
اخبار روزنامه ها